Legia przeprasza Michnika za swoich fanów

Prezes zarządu Legii Warszawa przeprasza w imieniu klubu za obraźliwe dla Adama Michnika zachowanie kibiców podczas meczu z Lechem Poznań. "Klub Piłkarski Legia Warszawa nie ustał w swojej walce z chuligaństwem na stadionach" - napisał w oświadczeniu Paweł Kosmala. Do "chuligaństwa" zaliczył ostatnie wybryki fanów klubu.
Chodzi o wywieszoną przez kibiców podczas meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań płachtę ze zdjęciem redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" i hasłem: "Szechter, przeproś za ojca i brata". Miała być to reakcja na serię artykułów w "GW" piętnujących chuligaństwo na stadionach, również wśród kibiców Legii.

W liście do Michnika prezes Legii Warszawa przeprasza szefa "Wyborczej" i wyraża swoje "oburzenie i ubolewanie w związku z flagą eksponowaną w sektorze kibiców naszego klubu podczas meczu".

"Chcielibyśmy zapewnić Pana, iż Zarząd Legii Warszawa nie wyraził i nigdy nie wyrazi zgody na tego typu oprawy na swoim stadionie oraz nigdy by nie zaakceptował podobnych demonstracji" - czytamy. "Pragniemy zapewnić Pana, iż Klub Piłkarski Legia Warszawa nie ustał w swojej walce z chuligaństwem na stadionach, a do takich należy zaliczyć ostatnie "oprawy" meczowe i naganne zachowanie fanów Legii".

Kosmala zapewnił także, że Legia Warszawa dołoży starań, aby "takie demonstracje w przyszłości nie miały miejsca".

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Więcej o: