Oglądał przez internet, jak morderca atakuje jego dziewczynę

Policja w Toronto aresztowała mężczyznę podejrzanego o zamordowanie 23-letniej studentki, Qian Liu. 29-letni Brian Dickson napadł na dziewczynę, kiedy ta rozmawiała na wideoczacie ze swoim chłopakiem mieszkającym w Chinach.
Zatrzymany 29-latek trafił do aresztu i usłyszał już zarzut zabójstwa. Policja podejrzewa, że motywem zabójstwa mogła być niespełniona miłość Dicksona do Liu.

23-letnia Qian Liu z Pekinu studiowała na Uniwersytecie w Toronto. W piątek w nocy rozmawiała na wideoczacie ze swoim chłopakiem, który pozostał w Chinach.

Około godziny pierwszej w nocy do jej pokoju wszedł wysoki, muskularny mężczyzna o brązowych półdługich włosach. Gość chciał skorzystać z telefonu komórkowego studentki.

Chwilę później pomiędzy Liu a mężczyzną wywiązała się szarpanina. Jej partner mógł tylko bezsilnie obserwować rozwój wypadków. W pewnym momencie nieznajomy napastnik wyłączył komputer.

Przerażony chłopak próbował skontaktować się z przyjaciółmi dziewczyny. Na miejsce wezwano także policję. Niestety mundurowi zjawili się dopiero po... 10 godzinach. W pokoju zastali półnagie zwłoki studentki. Agresor ukradł też laptopa dziewczyny.

Policjanci nie ujawnili jaka była przyczyna śmierci 23-latki.

Więcej o:
Komentarze (21)
Oglądał przez internet, jak morderca atakuje jego dziewczynę
Zaloguj się
 • kingstonny

  Oceniono 3 razy 3

  Kanadyjczycy podali nazwisko bandyty, a w kanadyjskiej prasie napewno jest jego buzia. Taki karygodny przypadek szargania czyjas godnoscia by sie NIE wydazyl w Polsce. Ach ta Kanada i caly demokratyczny swiat !!! Za grosz szacunku dla biednego bandyty

 • e-grabarz

  Oceniono 9 razy 3

  Facet w Chinach myslal, ze policja w Kanadzie zaraz bedzie gdzies jechala bo zadzwonil.
  Do Chinczykow w Kanadzie policja jedzie po 10 godzinach a do Polakow na lotniskach strzela sie z taser'a. My w Polsce z Platfusami mamy jak u pana Boga za piecem.

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 3

  Policja miejscowa dotarła po 10 godzinach! Ten chłopak mógł powiadomić chińską policję, prędzej by dotarli!
  W tych demokracjach dzieje się coś ch..ego!!!

 • wipowski

  Oceniono 4 razy 2

  jakiej narodowości/Wyznania był morderca?

 • q.piatkow

  Oceniono 1 raz 1

  @mitko32
  Sprawa dyskusyjna. Też w Kanadzie, w latach 89tym, psychopata zastrzelił 28 studentek politechniki z legalnie zakupionego samopowtarzalnego karabinu ("bo feministki zrujnowały mu życie"). Gdyby prawo ograniczało dostęp do broni ludziom niestabilnym psychicznie, nie doszłoby do tej tragedii. Generalnie, normalni nieagresywni ludzie nie czują (statystycznie) potrzeby posiadania broni palnej. To raczej ci którzy jej nie powinni mieć są najaktywniejszymi zwolennikami nieograniczonego dostępu

 • te_rence

  Oceniono 1 raz 1

  "Miałaby dziewczyna broń, to by się obroniła i by żyła. Niestety, lewacka hołota nie pozwala... "
  k wa ale ty głupi jesteś.... jakby taka hołota jak ty miała dostęp do broni to dopiero by się działo, postrzelenia zastrzelenia były by na porządku dziennym, głupota też zabija

 • retropercepcje

  Oceniono 1 raz 1

  wspolczuje chlopakowi, ktory nie mogl jej pomoc z drugiej strony monitora...

 • dersteuermann

  Oceniono 3 razy 1

  Czytałem, że kanadyjscy policjanci szkolą się razem z polskimi. Potwierdza się to, sądząc po 10. godzinnej zwłoce w interwencji.

 • sverir

  Oceniono 1 raz 1

  Kurde, redaktorzy, piszcie tak co by nie wprowadzać ludzi w błąd. Policja przybyła ok. 10 godzin po wydarzeniu, a nie po zawiadomieniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX