Braun rozwiązał zespół doradców TVP i zaproponował im inne stanowiska

Pełniący do piątku obowiązki prezesa Telewizji Polskiej Juliusz Braun zlikwidował zespół doradców przy biurze zarządu i spraw korporacyjnych. Większość doradców otrzymała już nowe propozycje pracy dla TVP - podaje press.pl.
W zespole doradców pracowało sześć osób. Joanna Stempień-Rogalińska, rzeczniczka TVP, informuje, że większość z nich otrzymała już propozycje nowych warunków zatrudnienia w spółce na innych stanowiskach, ale nie podaje szczegółów. Zespół doradców rozwiązano kilka tygodni temu. - Powodem zmian jest dążenie do organizacyjnego i strukturalnego uporządkowania TVP, chodzi o likwidację zjawiska polegającego na dublowaniu się stanowisk pod względem merytorycznym - mówi Stempień-Rogalińska. - Dotychczas w TVP nad tą samą dziedziną pracowało równolegle kilka jednostek organizacyjnych, co było zwykłym błędem w zarządzaniu i oczywiście marnotrawstwem - dodaje. Według tygodnika "Newsweek Polska", który poinformował o sprawie, wynagrodzenia doradców w TVP wahają się od 14 do 20 tys. zł.

Braun: p.o. prezesa, kandydat na prezesa i konkurent w jednym

Juliusz Braun jest oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa TVP z rady nadzorczej spółki. Ma sprawować funkcję do piątku. Jednocześnie bierze udział w konkursie do zarządu telewizji. Dziś rozpoczynają się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, które potrwają do jutra. Weźmie w nich udział dziewięć osób. - Prezes Braun jest w uprzywilejowanej sytuacji, podobnie jak zasiadający w radzie nadzorczej Bogusław Piwowar - ocenia jeden z kandydatów. - Trudno jednak odmawiać prezesowi prawa do wykonywania jego obowiązków. Może w tym czasie zatrudniać i zwalniać - dodaje.

Więcej o: