Meller: Życzą mi pójścia przez komin. Groźby i wulgaryzmy na Facebooku

- Będę zgłaszał do administratorów FB wszystkich tych, którzy życzą mi pójścia przez komin, żądają by mi odebrano obywatelstwo polskie, wyzywają od żydowskich mend i zdrajców, mojej żonie piszą żeby ulżyła Narodowi Polskiemu i wycięła sobie macicę etc etc. W przypadku gróźb karalnych zgłoszę sprawy na policję - zapowiedział Marcin Meller.
To reakcja naczelnego "Playboya" na wulgarne komentarze jego ostatniej działalności publicystycznej. Chamskie wpisy pojawiły się po jego komentarzu w sprawie Śląska i Jarosława Kaczyńskiego. - Oświadczam publicznie, że w spisie powszechnym zadeklaruję narodowość śląską mimo, że mój jedyny związek ze Śląskiem to śląska żona. Taką ohydę jak to straszenie Niemcami i wykluczanie z polskości widziałem w stanie wojennym i czytałem o tym na przykładzie marca 68. Walcie się skini w garniturach - napisał w niedzielę Meller.

"Walcie się skini w garniturach"

Posypały się komentarze. Także wulgarne, z akcentami antysemickimi. - Biorąc pod uwagę poziom emocji zawiesiłem możliwość wpisywania i wklejania na mojej ścianie, gdyż mogę brać odpowiedzialność jedynie za moje słowa. Nadal można komentować pod moimi wpisami - napisał wczoraj Meller. Dziś zagroził autorom najbardziej krewkich komentarzy odpowiedzialnością karną.

Więcej o: