"Wal w osobówkę" - ministerstwo donosi do prokuratury

Będą doniesienia do prokuratury w związku z filmikiem "wal w osobówkę". Chodzi o ujawnione przez TVN24 nagranie ze szkolenia dla kierowców samochodów ciężarowych. Instruktorzy m.in. sugerują na nim by w razie zagrożenia powodowali wypadek.
Uczestnicy kursów uczą się rozpychać na drodze. Instruktorzy uczą, żeby w razie zagrożenia na drodze nie narażać cennego ładunku, tylko powodować wypadek. Kierowcy TIR-ów mają, więc "walić po osobówce", bo jest "poniżej nóg".

Jak ustalił reporter TOK FM doniesienie w tej sprawie złoży Ministerstwo Infrastruktury. Wiceszef resortu Tadeusz Jarmuziewicz tłumaczy, że jego zdaniem mogło tu dojść do podżegania do przestępstwa. - Jeżeli instruktor mówi, że jeżeli widzisz osobówkę, to wal w osobówkę. To znaczy nie szukaj innego rozwiązania, nie próbuj jakoś ominąć objechać. Tylko uderz w ten samochód osobowy, w którym są ludzie, no to jak to inaczej nazwać - mówi Jarmuziewicz. Oprócz tego, jak dodaje minister Jarmuziewicz, resort będzie też chciał by prokuratura sprawdziła, czy na kursach nie dochodziło do poświadczenia nieprawdy w dokumentacji - bo z filmu wynika, że szkolenia trwały krócej niż wymagane prawem 35 godzin.

W sumie zawiadomienia maja trafić do trzech prokuratur w Kościerzynie, Kępnie i Kielcach -najprawdopodobniej, bowiem szkolenia, które można zobaczyć na nagraniu odbywały się właśnie w tych okolicach.Więcej o:
Komentarze (58)
"Wal w osobówkę" - ministerstwo donosi do prokuratury
Zaloguj się
 • igraszkabis

  Oceniono 11 razy 9

  TIRY NA TORY!

  I tyle w temacie.

 • led2007

  Oceniono 11 razy 9

  A ja domagam się inwestycji w kolej! Transport kolejowy jest tańszy, bezpieczniejszy i zdrowszy dla środowiska, tiry i tirówki won z dróg!!

 • mlody.polski.kartofel

  Oceniono 8 razy 8

  Ja zaś przyjrzałbym się owemu Ogólnopolskiemu Zrzeszeniu Pracodawców Transportu Drogowego, które ma monopol na prowadzenie tychże kursów. Patrząc na gęby zarządzające organizacją, podejrzewam, że śmierdzi tam komuną na kilometr.

 • czarny-wicus

  Oceniono 16 razy 8

  Te buce pird...... powinni byc skazani za podzeganie do zabojstwa .Zaden z tych jelopow nie zastanowil sie, ze byc moze on sam albo ktos z jego rodziny mogl sie znalezc przed taka ciezarowka!!!! a w nawiasie zycze mu tego!!!

 • xerathus

  Oceniono 14 razy 8

  Dla tego ch...a z filmu od rodziny z dwójką małych dzieci ważniejszy jest transport bananów.
  Takiego sku...syna należałoby wlec za jaja po autostradzie.

 • czaromir

  Oceniono 9 razy 7

  Tych "instruktorów" należy bezzwłocznie objąć kontrolą, bo w pełni świadomie nawołują do popełnienia morderstwa.

  W osobówce może jechać każdy z nas, np. matka takiego instruktora z nim samym, czego mu bardzo życzę.

  Brak słów.

 • aboutblank

  Oceniono 5 razy 5

  Zawsze mówię, że "kierowcy" tirów to zwykłe prymitywne bydło. Swoją drogą są tak tresowani, ale normalny człowiek by nie uległ takim bandyckim radom.

 • boni.m

  Oceniono 7 razy 5

  A na razie to wypadalo by zabrac prawa jazdy wszystkim kierowcom TIRow w Polsce i skerowac ich do ponownego, a kosztownego egazminu. Towary mozna zas wozic koleja i mniejszymi ciezarowkami.
  lech.keller@gmial.com

 • ulanzalasem

  Oceniono 6 razy 4

  Wsadzić mądrale do małego fiata...i kilka razy TIRem w niego...przecież to jego rady ;) Skąd się biorą tacy ludzie?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX