Rostowski: Mam apel do Leszka, żeby wyłączył licznik. Będziemy liderami [WIDEO]

- Nie możemy się łudzić, że sytuacja nie jest trudna. Jest to naturalny skutek tego kryzysu. Mimo, że jest trudno, dajemy sobie radę dużo lepiej niż inni w wielu aspektach, również w tym, że jesteśmy krajem który najszybciej ogranicza zadłużenie państwa, w tym roku i przyszłym będziemy liderami w Europie. - Mam apel do Leszka, żeby wyłączył licznik długu publicznego - powiedział Jacek Rostowski w Radiu ZET.
Minister mówi dalej "Leszku"

- Mam taki apel do Leszka, aby ten licznik wyłączył, bo już w tym roku relacja długu do PKB przestanie rosnąć. Leszku, wyłącz licznik! - powiedział Jacek Rostowski, minister finansów, w radiu ZET. Chodzi o licznik długu publicznego, umieszczony przez Leszka Balcerowicza w centrum Warszawy. Minister kolejny raz publicznie mówi o Balcerowiczu "Leszku". Tokfm.pl wyjaśniało "Leszku-gate" w kontekście debaty w TVP o systemie emerytalnym.

Wcześniej minister stwierdził jednak. - Nie możemy się łudzić, że sytuacja nie jest trudna. Jest to naturalny skutek tego kryzysu. Mimo że jest trudno, dajemy sobie radę dużo lepiej niż inni w wielu aspektach, również w tym, że jesteśmy krajem który najszybciej ogranicza zadłużenie państwa, w tym roku i przyszłym będziemy liderami w Europie - mówił Rostowski.

"Stępień nie ma racji"

Prof. Stępień uważa, że prezydent Komorowski powinien zawetować ustawę o reformie OFE. Były szef Trybunału Konstytucyjnego ogłosił, że jego zdaniem ustawa jest niezgodna z konstytucją na specjalnej konferencji prasowej , na której wystąpił razem z Leszkiem Balcerowiczem.

- Uważam, że profesor Stępień nie ma racji. O orzekaniu o niezgodności z konstytucją decyduje Trybunał, a nie jego były szef - mówił Rostowski. Jego zdaniem są inne opinie na ten temat.

Benzyna droga? Na Litwie drożej

"Jacek Rostowski to najgorszy minister finansów" z takim hasłem występuje SLD, który chce odwołania go ze stanowiska. - PiS nie chce się podpisać pod tym wnioskiem, bo boi się debaty - powiedział Rostowski. Gość radia ZET nie chciał oceniać swojej pracy. Uważa, że to inni powinni osądzić, czy on jest dobrym ministrem,.

Pytany o szybujące ceny za paliwo stwierdził, że ceny benzyny są najniższe w naszym regionie. - Cena jest wyższa w Czechach, Słowacji czy na Litwie - mówił Rostowski. Dodał, że ceny towarów, którymi handluje się na całym świecie będą powoli się równały.

Komentarze (120)
Rostowski: Mam apel do Leszka, żeby wyłączył licznik. Będziemy liderami [WIDEO]
Zaloguj się
 • tiburon

  Oceniono 15 razy 7

  Leszku! Słucz termometr, a nie będziemy mieć gorączki!

 • ursynow33

  Oceniono 13 razy 7

  "Może L. Balcerowicz wie, kto ma te 19 mld zł przejętych przez OFE ze składek wpłaconych przez przyszłych emerytów, bo na emerytury zostało z tych składek tylko 4 mld zł? Może ktoś sprawdzi i ujawni opinii publicznej, kto konkretnie i jak bardzo się na tych funduszach wzbogacił, kosztem przyszłych emerytów? Chciałabym wiedzieć, ilu jest wśród nich znanych ekonomistów i ilu zagranicznych udziałowców, kto konkretnie? I może ktoś odpowie przyszłym emerytom, którzy już tyle stracili na OFE, na pytanie, dlaczego poprzednie rządy nic nie zrobiły, żeby zmniejszyć koszt "obsługi" OFE i nie dopuścić do lawinowego narastania z powodu OFE długu publicznego? Uważam, że PO i PSL powinny o tym nieustannie przypominać Polakom w czasie kampanii wyborczej i prostować bezczelne prymitywne kłamstwa G. Napieralskiego o tym, że to AWS odpowiada za reformę systemu emerytalnego, a nie SLD. Ludzie powinni wiedzieć, że przygotował ją J. Hausner, a zrealizował L. Balcerowicz. L. Balcerowicz zachowuje się, moim zdaniem, jak lobbysta OFE. Tworzy fałszywą alternatywę: OFE versus reformy finansów publicznych. Mnóstwo osób krzyczy, że trzeba zreformować KRUS, z czym się oczywiście zgadzam, ale przemilczają fakt, że po reformie koszt obsługi socjalnej biednej polskiej wsi przekroczy wydatki państwa na KRUS. Obecnego L. Balcerowicza należy po prostu, przynajmniej moim zdaniem, ignorować, a zwłaszcza powinien to robić min. J. Rostowski. “

 • wj_2000

  Oceniono 8 razy 6

  I na`tym forum powtarzany jest pogląd, że Tusk (rękami Rostowskiego) "zabrał młodym emeryturę".
  Jest to pogląd z gruntu fałszywy, wmawiany owym "młodym" przez cwaniaczków żerujących na społeczeństwie (na tych młodych właśnie) za pośrednictwem OFE.

  Każdy młody (także i ci, dzisiaj starzy gdy byli młodzi) w Polsce i w większości cywilizowanych krajów kończąc naukę i zaczynając pracę dźwiga GARB długu wobec dziadków i rodziców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dług ten wyraża się w obowiązku płacenia 19,5% składki emerytalnej na ICH emerytury. Tak to zostało skalkulowane wcześniej i działa.
  Pomysł by wyrwać z tego ponad 1/3 i RZEKOMO zacząć odkładać był od początku DURNY.
  Najlepszy przykład, nad którym warto pomyśleć:
  Ludzie z roczników 1949-1968 MIELI WYBÓR. I ci co wybrali OFE mają (rzekomo) jakieś "swoje" pieniądze. A co mają ci, co pozostali w ZUS? Nic nie mają? To za co jednym dano dziesiątki tysięcy, a drugim nic? Przecież składki jedni i drudzy od pensji płacą jednakowe!!!

  Żerując na ludzkiej chciwości, nazywając część podatku "własnymi pieniędzmi" dodając do tego fotografie palm i "dziedziczenie" spowodowali CWANIACY, że społeczeństwo nawet nie przyjrzało się istocie reformy Buzka i chętnie zgodziło na to by ich GRABIĆ.
  Bo z czego się biorą miliardy na akwizycję, na pensje prezesów i członków rad nadzorczych, wreszcie dywidendy zagranicznych właścicieli Towarzystw Emerytalnych gospodarujących OFE??? No skąd???
  Co gorsza! Pieniędzy zebranych przez kilkadziesiąt pierwszych lat funkcjonowania OFE NIGDY nikomu nie oddadzą. Bo gdy przyjdzie do wypłacania, będą mieli NOWE składki od kolejnych pokoleń. (Już abstrahuję od tego, że sobie znanymi machlojkami, poprzez giełdę wspomogą swoich przyjaciół kupując akcje po zawyżonej cenie i sprzedając po zaniżonej - żadnego mnożenia pieniędzy nie uświadczysz).
  A w zamian (ponieważ bieżące emerytury w czasie przejściowym rząd wypłaca) rośnie dług Państwa w formie obligacji będących w rękach OFE. Więc kiedyś je trzeba będzie wykupić!!!

  I to TY (co wzywasz "ratunku bo Niemcy Cię biją") będziesz musiał je najpierw wykupić DOPŁACAJĄC pasożytom z OFE by było na Twoją emeryturę.

  LITOŚCI. Jak można być tak zaślepionym, by akcję RATOWANIA (części) emerytur przez Rostowskiego nazywać KRADZIEŻĄ.

  Gdyby cudem jakimś udało się obciążyć górników, rolników i mundurowych tak, by budżet się zrównoważył, to i tak RACJONALNE BY BYŁO zmniejszyć składkę do OFE a uzyskaną NADWYŻKĘ budżetową przeznaczyć na ZMNIEJSZENIE naszego długu. Czyli wyemitować w kolejnym troku MNIEJ obligacji (na wykup starych) a część wykupić za zaoszczędzoną gotówkę. Po to, by w kolejnym roku mieć mniejsze koszty obsługi długu i JESZCZE większą nadwyżkę.
  A gdyby już dług został spłacony (albo i wcześniej) to przeznaczyć nadwyżkę na dokończenie sieci dróg.
  OFE jest złem SAMYM w SOBIE i to że usuwaniu tego zła towarzyszy poprawa budżetu to powód do satysfakcji Polaków powinien być, a nie argument przeciw Rostowskiemu.
  Chwała mu, że zdecydował się przeciwstawić ( i namówił do tego Premiera!!!) potężnej MAFII karmionej przez OFE i rozsiewającej fałszywą antyrządową propagandę. UFF

  Powtarzam, to powtarzam, ale jak grochem o ścianę.
  Gorąco polecam stronę internetową z roku 2003 nieżyjącego "guru" polskich konserwatystów:

  dzierzawski.pl/pl/reforma-emerytalna-fakty-mity-sofizmaty,68,artic,13,91

 • zegrz

  Oceniono 12 razy 6

  Panie ministrze Rostowski, może chociaż to Pan zrozumie (skoro nie rozumie Pan po co była reforma emerytalna w 1999 r) - z wyliczeń ZUS - po przejściu na emeryturę mam uzbierany kapitał 400000 zł. ZUS wylicza że będę miał ok. 1600-1700 zł emerytury. To ja się Pana pytam a gdzie moje odsetki od kapitału? 400000 ulokowane tylko na 5% daje 20000 rocznie, czyli ok. 1670 zł emerytury. Czyli co? Tak naprawdę wypłacicie ludziom (jeśli oczywiście ZUS będzie na to stać) tylko ODSETKI od kapitału a resztę UKRADNIECIE. Taką reformę Pan firmuje?
  W dodatku całą tę wypłacaną mi kwotę Polska będzie musiała od kogoś POŻYCZYĆ i potem oddać z procentem.
  Nadal nie widzi Pan różnicy między ZUS a OFE które wypłacałoby emerytury z MOICH pieniędzy (kapitał i odsetki) nie obciążając przyszłego budżetu Polski?
  Na marginesie - jak chyba wszyscy uważam że umowy z OFE zostały skonstruowane bardzo źle i są korzystne tylko dla akcjonariuszy i pracowników OFE. Trzeba to zmienić. A emeryci muszą mieć prawo do wypłacenia SWOICH pieniędzy po przejściu na emeryturę.

 • ursynow33

  Oceniono 11 razy 5

  "Zwolennicy Balcerowicza informuję ,że OFE zarobiły w ostatnim roku 17miliardów pln,z tego dla emerytówprzeznaczono cały 1 miliard.Składkowicze na OFE zliczcie ile już pieniędzy przekazano na wasze konto w ofe ,i jaki obecnie jest stan tego konta.Przeżyjecie bolesne rozczarowanie i na pewno zmienicie zdanie na temat ober złodzieja Balcerowicza co to reformy udały mu się tylko dlatego,że okradł bezczelnie Polaków.”
  Balcerowicz broni swojego imienia OFE to kropka nad i nad jego koncepcją polskiej gospodarki i nie wypada mu krytykować swojego dziecka. Jest też nieskończenie lojalny wobec Jeffreya Sachsa, swojego guru z lat 89-91, o ile się nie mylę współautora koncepcji OFE, na którą daliśmy się nabrać. "

 • ursynow33

  Oceniono 9 razy 5

  "Były wykładowca i wychowanek WSNS przy KC PZPR,udowadniał wyższość "Ekonomii socjalistycznej" nad kapitalistyczną ,jego teorie nadawały się tylko na WUML, później przez swoje pseudo rządy( popiwek i podatek od nieruchomości, wyhamował i zdławił na siłę rozwój gospodarki) doprowadził do upadłości i sprzedaży za grosze wielu dobrych przedsiębiorstw i banków a dziś znowu bezczelnie mąci. Precz z pseudonaukowcem i hipokrytą.Polecam zapoznać się z opiniami wicepremiera Obodowskiego na temat "Planu Balcerowicza".Ciekawi mnie kto go wspierał i wspiera teraz i w jakim celu?
  Balcerowicz ,miales kiedys swoje 5-minut a co kase masz w OFE i boisz sie ? Nie martw sie bo i tak obcy kapital na niej zyska ....a teraz nie mieszaj ,Rzad chce jak najlepiej ,zamiast doplacac chce kapital zatrzymac w kraju ...".

 • sharn1

  Oceniono 9 razy 5

  Wyłączyć? Rostowski myśli że jak zamknie oczy to dług zniknie

  Zostawić!
  Chętnie popatrzę jak cyfry będą wskazywać dynamiczny SPADEK zadlużenia który zapowiada minister.
  Baaaaardzo chętnie.

 • fuzzybear

  Oceniono 10 razy 4

  BALEROWICZ MUSI ODEJŚĆ !!! - przynajmnej w sprawie OFE - Lepper (niestety !!!) miał rację !
  Po przyjrzeniu się ustawie o OFE (trej z 1999 r) - to jest ustawa do trybunbł stanu ! Niewyobrażalna kasa wyciągana jest od naszych emerytów przez finansowe organizacje i prywatne osoby za naszego Państwa błogosławięnstwem i z jego gwarancjami !
  Czy na prawdę tego nie widzicie !???
  Reforma Rostowskiego - to Pierwszy Krok we właściwym kierunku !!!

 • ursynow33

  Oceniono 12 razy 4

  "Balcerowicz walczy o swoich chlebodawców, razem z Lewicką opowiadają ludziom bzdury.
  W jednym z towarzystw miałam zawartą umowe ubezpieczenia dla dziecka.
  Wpłacałam od 1999 r. na dzień dzisiejszy wpłaciłam 8 300,00 teraz otrzymam 7.500,00 ( jest to wyliczenie, które dostałam o d tego Towarzystwa).
  Rachunek jest prosty a obrońcy OFE niech podadzą konkretne liczby, czyli jakie są wypłaty emerytur z OFE po 12 latach odprowadzania składek.
  Wstydzę się za Balcerowicza i dziwię się , że ludzie chodzą na jego wykłady i słuchają bzdur , które opowiada.
  A kto przeprowadził dziką prywatyzację w naszym kraju ? czyzby nie wspanaiły PAn Profesor Balcerowicz.
  Obrzydliwe jest to , iż nikt nie tłumaczy i nie przedstawia konkretnych liczb.
  Nic dziwnego, że powstało tyle funduszy, przecież to żyła złota i najbardziej dochodowy interes.
  Jak to możliwe, że zyski tych funduszy nie są przekazywane na konta ubezpieczonych tylko wypłacane właścicielom. "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX