Tusk przekona Mellera do PO? W sobotę w TVN24

W sobotę w TVN24 Donald Tusk porozmawia z celebrytami, którzy zwątpili w skuteczność rządów Platformy Obywatelskiej. Premier przez godzinę będzie gościem Marcina Mellera. Będzie też Tomasz Lipiński, Paweł Kukiz i Zbigniew Hołdys - relacjonuje na swoim blogu dziennikarz Tomasz Machała.
Meller, redaktor naczelny "Playboya", wyznał niedawno na Faceoobku, że nie zagłosuje już na PO. "Szanowna Platformo, drodzy znajomi i przyjaciele działający w tej partii (...), niestety muszę Was poinformować, że moja cierpliwość się wyczerpała i w najbliższych wyborach na Was nie zagłosuję" - napisał Meller. Jego wypowiedź wielokrotnie była cytowana jako przykład odchodzenia od PO popularnych postaci show biznesu. - On w ogóle nic nie rozumie, jest niekompetentny, jest ignorantem - bagatelizował słowa Mellera Stefan Niesiołowski. Teraz naczelny Playboya w "Drugim śniadaniu mistrzów" będzie mógł porozmawiać o swoim rozczarowaniu z samym Donaldem Tuskiem. Wspierał go będzie m.in. Tomasz Lipiński - legenda polskiej muzyki niezależnej. Współtwórca "Brygady Kryzys" i "Tiltu" kiedyś zaśpiewał na wiecu Platformy Obywatelskiej. Ostatnio wyznał, że nie ma na kogo głosować. - Tym razem żądam konkretów, sam strach (przed PiS - red.) na mnie nie zadziała - ostrzegał.

- Marcin Meller w rozmowie ze mną właśnie potwierdził sobotni wywiad z Donaldem Tuskiem. [...] Szef rządu nie postawił przed rozmową żadnych warunków wstępnych. Przypuszczam, że poświęci godzinę na próbę nawrócenia rozżalonych celebrytów. Jeśli mu się nie uda, zawsze może się pokazać jako sympatyczny, równy, fajny polityk w rozmowie z gwiazdami - komentuje na swoim blogu Tomasz Machała.

Więcej o: