"Przekrój" wypłaci tylko część pensji. "Sytuacja na rynku nie jest świetna"

Na zeszłotygodniowym spotkaniu z redakcjami "Przekroju" i "Sukcesu" prezes Wydawnictwa Przekrój Jan Godłowski zapowiedział, że pracownicy otrzymają początkowo jedynie 25 proc. swoich wynagrodzeń - podaje Presserwis. - Tłumaczył, że firma musi dokonać przesunięć finansowych w ramach spółek i to powoduje opóźnienie - mówi jeden z dziennikarzy. Pracownicy boją się zwolnień.
Pracownicy usłyszeli, że w ciągu miesiąca otrzymają resztę swych pensji. Artur Rumianek, nowy naczelny "Przekroju" przyznaje, że sytuacja jest trudna. - Nie ma co ukrywać, sytuacja na rynku prasy nie jest świetna. Ale nasze problemy z wypłatami wynagrodzeń są chwilowe - zapewnia Rumianek.

Zmianę na stanowisku redaktora naczelnego wydawca "Przekroju" ogłosił w zeszłym tygodniu. Pracowników poinformowano o tym właśnie na spotkaniu, na którym powiedziano im o problemach z wypłata pensji, a także - o połączeniu ich redakcji z "Sukcesem" i uruchomieniu płatnego, multimedialnego serwisu Przekroj.pl. Ma on ruszyć pod koniec marca.

- Nad projektem internetowym pracujemy już do roku. Zarówno ja, jak i pan Hajdarowicz mocno wierzymy w Internet. To nasz eksperyment, bo w Polsce jeszcze nikt nie odważył się zamknąć dostępu do swoich wszystkich treści i wprowadzić płatności za kontent - podkreśla Rumianek

Optymistyczna jest także - przynajmniej w wypowiedzi dla Presserwisu - Katarzyna Janowska, która - jak twierdzi - ustąpiła Rumiankowi miejsca: twierdzi, że "interesy pana Hajdarowicza są na takim poziomie, że sytuacja finansowa wydawnictwa nie jest zagrożona".

Inaczej sytuację oceniają pracownicy zarówno "Przekroju", jak i "Sukcesu". "Podkreślają, że zmiany były dla nich zaskakujące, a zmniejszenie objętości obu pism (np. "Przekroju" - z 76 do 52 stron) może oznaczać konieczność zwolnień. W redakcji mówi się m.in., że stanowisko wicenaczelnego "Przekroju" straci Marek Zają" - czytamy.

Więcej o:
Komentarze (46)
"Przekrój" wypłaci tylko część pensji. "Sytuacja na rynku nie jest świetna"
Zaloguj się
 • trombozuh

  Oceniono 7 razy 7

  Przekrój jeszcze dwa lata temu był unikatem na rynku. Jako jedyna gazeta miał lekko anarchizujące nastawienie i dokopywał wszystkim w miarę po równo. Teraz pomalutku, niestety, pazurki się im stępiły w stronę rządową, a zaostrzyły w stronę opozycyjną. I to właśnie teraz, gdy rząd krok po kroku pokazuje swoją nieudolność, cynizm i najzwyklejszą głupotę. Ech te stare dobre czasy sprzed 30 lat, gdy w Przekroju w ogóle polityki nie było...

 • fletniapana

  Oceniono 4 razy 4

  kontent?

  Jeśli naczelny nie zna polskich określeń (np. treść) to nie dziwię się, że gazeta ma kłopoty.
  Być może kontent nie jest dopasowany do targetu :)

 • adammichnikoff

  Oceniono 3 razy 3

  Jak się zatrudnia na menedżerskich stanowiskach głupoli, którzy gęby wypromowali sobie w TV to na efekty w postaci upadku pisma nie można długo czekać i nie można się dzwić. Marek Zając wicenaczelnym, żmiechu warte i jeszcze ta pompatyczna tupeciara od nadętych rozmówek z celebrytami. Następnym powinien być Mucharski a wtedy już zamkniecie budę i zgasicie światło na zawsze.

 • 1410_tenrok

  Oceniono 3 razy 3

  i to mnie cieszy, ponieważ Przekrój w Krakowie był dobry, a w wawie zamieniono go w goowno! Więc, mili wody nad masztu topem życzę!

 • zamyslona4

  Oceniono 2 razy 2

  uwielbiam przekrój, jedyny tygodnik z dystansem, luźnym stylem i świetnymi, niepolitycznymi artykulami.

 • marc4n

  Oceniono 2 razy 2

  czyżby spadał popyt na prorządowe gazety?

 • ambl

  Oceniono 2 razy 2

  Ten Najsztub w Przekroju to jak 5-te koło u wozu.

 • bunia3

  Oceniono 2 razy 2

  A Najsztub tam dalej jest? Jak jest to się nie dziwię, że Przekrój upada.

 • abteilung_501

  Oceniono 2 razy 2

  I na pohybel - ze świetnej gazety zrobiono lewackiego szmatławca - taki troszkę bardziej wyrafinowany "przegląd"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX