Zamknęli największy serwer warezowy na świecie i dostali złotą blachę

Przedstawiciele Koalicji Antypirackiej uhonorowali trzy komendy policji, które w znaczący sposób przyczyniły się do walki z piractwem komputerowym w zeszłym roku. ?Złote blachy? otrzymali mundurowi z Katowic, Lublina oraz Koszalina.
"Złote blachy" to nagrody przyznawane przez Koalicję Antypiracką, którą tworzą: Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej (FOTA ), Związek Producentów Audio Video (ZPAV) oraz Business Software Alliance (BSA).W tym roku wyróżnione zostały trzy komendy policji. Mundurowi z Koszalina zostali nagrodzeni za ściganie przedsiębiorców wykorzystujących nielegalne oprogramowanie. Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach uhonorowani zostali w szczególności za przerwanie działalności jednego z filarów "grupy warezowej", powiązanej z innymi europejskimi oddziałami tej struktury. - Zlikwidowaliśmy serwery warezowe umieszczone na terenie Politechniki Śląskiej. Podobno jedne z największych na świecie. Były to terabajty danych. Filmy, muzyka, oprogramowanie o wartości milionów złotych, jeżeli nie więcej - mówi Artur Kubiak z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Policjanci z Lublina docenieni zostali za szereg skutecznych działań przeciwko osobom naruszającym prawa autorskie. Za ogólnopolską akcję wymierzoną przeciwko osobom administrującym i rozpowszechniającym chronione pliki filmowe i gry za pośrednictwem portalu zajefajna.com oraz za sprawne przeciwdziałanie wprowadzaniu do obrotu podrobionych kart pamięci Sony Playstation oraz urządzeń służących do obchodzenia zabezpieczeń przed nielegalnym kopiowaniem gier na konsole PlayStation.

Zaginęli. Może ty wiesz co się z nimi dzieje? [ZDJĘCIA] Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: