Pomysł Aliora: im więcej osób założy konto, tym dłużej będzie za darmo

Alior Bank zaczyna kolejną akcję ?zakupów grupowych?: im więcej osób założy w nim konto, tym dłużej będzie ono za darmo dla wszystkich biorących udział w akcji


Banki mają najróżniejsze pomysły, by zmobilizować klientów do zakładania kont osobistych. Niektóre płacą klientom premię finansową - tak postąpił BZ WBK w słynnej zeszłorocznej akcji z Gerardem Depardieu - inne kuszą np. polisami zdrowotnymi dodawanymi do kont albo usługami assistance lub kartami pozwalającymi zarabiać na transakcjach bezgotówkowych.

Alior Bank od początku stawiał na tzw. zakupy grupowe. Jego klienci, zgłaszając się do najróżniejszych akcji promocyjnych, mogą zyskiwać tym więcej, im więcej osób się zgłosi. Jak dowiaduje się Wyborcza.biz, właśnie rusza kolejna taka promocja. Nazwa jest kusząca: "Kont rewolucja". Alior obiecuje, że nowi klienci banku będą mogli skorzystać z konta osobistego na specjalnych warunkach nawet przez półtora roku.

W promocji może wziąć udział każdy, kto dotychczas nie korzystał z usług Alior Banku. Aby przyłączyć się do "Kont rewolucji", wystarczy wpisać swój numer PESEL w specjalnym formularzu umieszczonym na stronie internetowej, a następnie złożyć wniosek online o konto osobiste do 21 marca. Jest jeszcze jeden warunek - na to konto powinien wpłynąć jednorazowy przelew w kwocie minimum 1000 zł.

Co w zamian? Im więcej osób zapisze się do akcji, tym większą korzyść uzyskają wszyscy jej uczestnicy. Jeśli w akcji weźmie udział co najmniej tysiąc uczestników, wszyscy zostaną zwolnieni z opłaty za kartę debetową przez rok. Udział co najmniej dwóch tysięcy uczestników sprawi, że okres darmowego korzystania z karty będzie wynosił półtora roku.

Opłata za kartę (5-9 zł) to właściwie jedyne obciążenie, z jakim muszą się liczyć klienci korzystający z kont w Alior Banku. Bank oferuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie i bezpłatne pakiety usług - assistance "Pomocni fachowcy" oraz concierge "Osobisty asystent".

Alior jako pierwszy bank w Polsce przeniósł mechanizm zakupów grupowych do branży usług bankowych. Pierwsza edycja akcji "W grupie taniej" odbyła się w marcu 2009 r. Jej uczestnicy mogli liczyć na otrzymanie pożyczki w Alior Banku na promocyjnych warunkach.