"Wiadomości" straciły co dziesiątego widza. Od połowy lutego zmieniają oprawę

W zeszłym miesiącu "Wiadomości" TVP1 oglądało przeciętnie 4,84 mln osób - podał portal Wirtualnemedia.pl. To o 9,17 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Najczęściej oglądanym programem informacyjnym był "Teleexpress".
Liderem wśród programów informacyjnych w ubiegłym miesiącu był "Teleexpress" TVP1 - średnio program oglądało 5,45 mln osób. Palmę pierwszeństwa straciły "Wiadomości" - program oglądało 4,84 mln osób, czyli o 9,17 proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

Trzecie miejsce zdobyły "Fakty" TVN z 4,76 mln widzów, jednakże pod względem udziału w rynku wyprzedziły "Wiadomości".

Będą zmiany w oprawie "Wiadomości"

Małgorzata Wyszyńska, szefowa "Wiadomości", zapowiedziała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że jej program informacyjny zyska od 14 lutego nową oprawę. Zmienić się mają m.in. belki, paski i logo w zegarze, oświetlenie studia oraz perspektywa ujęć studia. Samo studio ulegnie tylko kosmetycznym zmianom.

"Wiadomości" powracają też do prowadzenia części wydań na stojąco, realizacja dziennika ma stać się również dynamiczniejsza.

Podobne zmiany mają również czekać "Teleexpress" - program będzie miał nową oprawę graficzną, czołówkę i nowe logo, kolorystyka zmieni się na niebieski z czerwonymi elementami.

Wyszyńska o "Wiadomościach": Będzie informacja, a nie komentarz