Programy TVP wkrótce będą dostępne na YouTube

Telewizja Polska w ramach porozumienia z Google udostępni na YouTube całe odcinki swoich programów - podaje portal Wirtualne Media. Przy programach będą zamieszczane reklamy.
TVP udostępni m.in. programy rozrywkowe (np. kabarety), lifestylowe (kulinarne czy podróżnicze) i sportowe. Materiały będą zamieszczane po ich emisji telewizyjnej. Udostępnione będą także programy archiwalne, ale ze względu na ograniczenia licencyjne niektórych z nich nie będzie można oglądać w Ameryce Północnej i Południowej. Równocześnie w profilu TVP zostaną utworzone kanały tematyczne - sport, rozrywka, kabarety i styl życia.

TVP ma swój kanał na serwisie YouTube od 2006 roku, ale dotychczas były na nim zamieszczane tylko zapowiedzi programów i imprez.

TVP zarobi na reklamach

Przedstawiciele TVP przyznają, że poszerzenie współpracy z YouTube ma charakter komercyjny. Przy wszystkich materiałach zamieszczanych przez TVP będą umieszczane reklamy w formatach InVideo, display i pre-roll. Ich sprzedażą zajmie się zespół YouTube.

Michał Przymusińsk z iTVP HD powiedział Wirtualnym Mediom, że poszerzenie współpracy z YouTube umożliwi zwiększenie zasięgu tvp.pl. Stacja ma też nadzieję, że dotrze do użytkowników, którzy rzadziej oglądają telewizję, ale interesują się ofertą programową TVP.

Więcej o: