Komentarze (134)
Sondaż Homo Homini: PO traci poparcie, PiS - zyskuje
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kambion

  Oceniono 8 razy 6

  Kaczyński się schował to i poparcie rośnie. Wróci, zacznie bredzić po swojemu to wszystko wróci do normalności. A raczej do nienormalności ;)

 • dawidcynik

  Oceniono 12 razy 6

  @derek.4 nieudacznicy z pisu położyli wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, zadłużyli kraj i chcieli bardzo ale to bardzo konfliktu z Rosją, do tego prezydent był niezbyt ogarnięty, bo sterowany przez zakompleksionego brata, pan ziobro(czyli znaczy zero) zniszczył polską transplantologię, nie wspomnę już o "zaradności" ministerstwa infrastruktury.
  Rząd PO ma swoje wady, ale jest normalny, po prostu normalny w stosunku do chorego pisu.
  Pozdrawiam sympatyków normalności.

 • janan2

  Oceniono 9 razy 5

  To niepokoi.Wszystko byleby nie pisuar.Ale trend dla PO jakby zaczynał się utrwalać.To skutki zaniechań w reformach i rządzeniu.Cztery główne pola niewybaczalnych błędów.Brak reform KRUS i zdrada własnego miejskiego elektoratu na rzecz kmiotków.Brak walki z biurestwem i wzrost liczby nikomu niepotrzebnych darmozjadów o kilkadziesiąt tysięcy.Brak oporu i uległość oraz powolność w zapobieganiu klerykalizacji państwa.Wręcz jego tworzenie.Brak reform służby zdrowia.Ale to wynika z braku reform KRUS i utrzymywanie wiejskich przez miasto.Oni nic nie płacą a korzystają.Teraz się zawęża pole manewru.Zapowiedz podwyższenia podatków na utrzymanie w/w darmozjadów i brak rwform zaskutkuje klęską w wyborach.Mało czasu zostało.A to już zaczyna się równia pochyła.

 • errata_net2

  Oceniono 5 razy 5

  derek.4 - biedny żuczku, masz tak ciasno pod sufitem, że tylko tyle się tam mieści, ile wetkną ci twoi pisowscy moco(praco)dawcy? Nikt cię nie nauczył kultury języka, zachowania i przyzwoitości? Miej pretensje do rdziców, a nie do wszystkich innych, których nie potrafisz zaakceptować .

 • wikal

  Oceniono 7 razy 5

  Bardzo jest zabawny ten wysyp pisiarni na forum GW, gdy tylko pojawi sie jakiś sondaż pokazujący, że Pisowi rośnie a PO maleje. I wystaczą marne 3%, by jżz sie podniecili, wieszczyli wygraną Pisu i klęskę PO (najlepszy jest ten kawałek o dożynaniu watah; oj poczekasz na to facet baaardzo długo). Podobno wyborcy Pisu nie wierzą w sondaże? Na moje oko nie wierzą w te, które pokazują zwyżkę PO i spadek Pisu, wierzą zaś w te, które pokazują tendencje odwrotną. Bardzo to jest zabawne, jak również liczenie na SLD. Być może urwie on parę procent PO, ale SLD szykuje sie do koalicji z PO, nie z Pis. Na tym własnie polega problem partyjki kierowanej przez szalonego prezesa - brak zdolności koalicyjnej. Z KIMKOLWIEK! Nawet chyba wieczny obrotowy PSL się na to nie pisze, bo widziało jak kaczyści wykończyli swoich koalicjantów. W wyborach więc pisiarnia musiałaby mieć z 50%, a tylu głupków to w Polsce nie ma, chyba nawet największe szczekaczki Pisu w to nie wierzą, prezes i Brudziński też nie. A jeśli będzie więcej takich chamskich komentarzy jak pamejudd, to PO będzie rządzić samodzielnie, czego większość z nas wcale nie pragnie. Wyborcy PO bowiem nie czczą i nie wielbią PO ani jej przywódców. Po proastu - wariat u władzy w środku Europy to zagrożenie dla istnienia tego państwa, choć marnego, lecz własnego. To takie proste. PO silna jest słabością Pisu. Wzrost notowań Pisu spowodowany jest rónież nagłym "zniknięciem" prezesa (podobno jest na wczasach w Egipcie, co daj Boże, może choć troche oprzytomnieje) oraz Brudzińskiego (może mu trzyma za uzdę wielbłąda albo szuka z ręcznikiem miejsca na plaży). Gdy wrócą, wszystko wróci do normy czyli 20-25%. Tylu ludzi w Polsce wierzy jeszcze w socjalizm, w dodatku jego bogoojczyźnianą odmianę, co jest fenomenem na skalę światową.

 • president007

  Oceniono 9 razy 5

  Nie jestem w w PiS-ie ani w PO ani w SLD..ale dzilalnosc PiS-u to najwieksze szkodnictwo dla kultury polskiej,polskiego katolicyzmu..to jest sekta frustratow..ludzi chorych ,nieowartosciowanych niesplenionych i paru cwaniakow. to jest samoobrona w lepszym wydaniu. i jedna i druga sekta sie skonczy oby jak najszybciej i trzeba ja dobic. wszelkimi srodkami..tak jak stonke.

 • ble-dur

  Oceniono 9 razy 5

  Dla trolli jak PiS zyskuje to mądrość narodu a jak traci to manipulacja.
  Spokojna głowa, w TVP idzie zmiana, władzę przejmie inna opcja i już nie będzie sztabu wyborczego PiS'u na Woronicza. PiS zniknie tak jak kiedyś PC i choć nie jestem za upolitycznieniem mediów to w tym przypadku, moim zdaniem, cel uświęca środki.
  Prezes Jarosław razem ze swoją partią narobił i robi dalej bardzo dużo złego, grają na najbardziej prymitywnych instynktach, wzbudzają konflikty społeczne i budują podziały.
  Należy im się miejsce na marginesie społeczeństwa razem z Giertychem i Lepperem z którymi tak ochoczo "reformowali" Polskę byle do władzy za każdą cenę po trumnie czy po plecach, nieważne.
  Prezes ze swoją partią jest dokładnie tym samym czym była NSDAP w Niemczech. Grają na tych samych uczuciach i stosują te same metody kłamstwa i manipulacji.

 • joris

  Oceniono 7 razy 5

  Wynik antypanstwowego dzialania mediow. Niech wybiora glupi prawdziwi Polacy PIS - beda mielki zascianek ale z Matka Boska.

 • marmurmen

  Oceniono 5 razy 5

  Do REDAKTORÓW - przestańcie z tymi sondażami, co to za sraczka? codziennie wielkie wydarzenie, "a gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedziele...", no i co z tego? Odbędą się za dwa lata! To przez to kretyńskie ciągłe sondowanie jedyne o czym myślą politycy to czy w tym tygodniu jeden procent w tą a drugi w tamtą, kto zyskał kto stracił.. Tak się hoduje Obame, który jak się zorientował, że wakacje dobrze wyglądają - to jeździ na wakacje, a jak przestaną się podobać - przestanie. Koszmar.

 • s.dole.melipone

  Oceniono 5 razy 5

  Jeśli błąd oszacowania wyniósł 3%, a różnica w deklarowanym poparciu dla PO też wyniosła 3%, to jaki jest sens interpretowania tego wyniku jako tendencji spadkowej?

  Albo inaczej: jaki jest sens podawania błędu oszacowania, skoro nie uwzględnia się go przy interpretacji wyników?

 • e-komentarz

  Oceniono 9 razy 5

  @ placebo_99
  Nie zauważyłeś, że to swoją postawą okłamał wyborców Jarosław?
  Dowód : www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul171400.html
  I nie 25 a 23%.

 • rozmawialski

  Oceniono 9 razy 5

  czyżby koledzy Kaczora próbowali mu podrzucić ratunek na spadające paparcie w PiSie?
  mam nadzieję ze szybko się pokłócą i podzielą na kilkanaście skretyniałych partyjek :-)

 • archimago7

  Oceniono 9 razy 5

  Z PiSem jest jak z kozą z tego starego żydowskiego kawału.
  Wystarczy, że prezes jest na urlopie i reszta sekty trochę mniej pluje jadem,
  to zaraz im poparcie społeczne rośnie.
  Niestety wyborcy PiSu ogłupieni do reszty manipulacją RM i niektórych biskupów
  oraz dotychczasową nachalną propaganda w mediach publicznych, popierają
  pisowską bandę terrorystów politycznych . Wyborcy pisu sami nie wiedzą co czynią
  popierając tą niekompetentną, bezsensowną, nacjonalistyczno-bolszewicką partię.
  Czyżby tęsknili za pieprzoną komuną ?

 • melisa-1

  Oceniono 9 razy 5

  pisiorom rośnie, bo kaczor nie OTWIERA DZIOBA !!!!

 • jwojnar

  Oceniono 9 razy 5

  Prezes Duna opowiada takie androny, że to aż boli, szczególnie z tą otwartą dyskusją w PiSie. To tak, jakby Platformie miało wzrosnąć w wyniku afery hazardowej, bo podjęła jakieś działania w celu jej wyjaśnienia. Całkiem możliwe, że sondaż Homo Homini jest tyle samo wart, co amatorski komentarz jego prezesa.

 • wilq9

  Oceniono 9 razy 5

  To jest najgorsza sondażownia. Nie wierzcie jej. Wystarczy popatrzeć na frekwencję wyborczą, którą podają. W ostatnich wyborach parlamentarnych było ok 40% głosujących. A Ci podają teraz w sondazu 56,5 % czyli tyle ile w ostatnich prezydenckich, które mieliśmy przecież kilka tygodni temu, a w których ZAWSZE jest co najmniej o 10% więcej głosujących niż w parlamentarnych. W trakcie ostatnich wyborów prezydenckich tyko HomoHomini się myliło znacznie i to za każdym razem. NIe wierze w szczególności w wynik PSL.

 • zegareek

  Oceniono 7 razy 5

  wyniki firmy "Homo Homini" zawsze są 'korzystne" dla PIS - prawdopodobnie ankieterzy poruszaja się w dość określonym środowisku

 • the_dzidka

  Oceniono 7 razy 5

  Litości! Po jaką cholerę publikujecie co parę dni rozmaite sondaże? Przecież z tego i tak nic nie wynika.
  Robić porządny sondaż raz na miesiąc, to wystarczy!

 • dyndalski_bis

  Oceniono 7 razy 5

  Homo Homini jest mało wiarygodny co pokazały prognozy w wyborach prezydenckich...

 • gosc747

  Oceniono 9 razy 5

  Sondaże pokazują w różowym świetle tego, kto zleca sondaż.

 • skorst

  Oceniono 9 razy 5

  SLD moim zdaniem musi jasno i otwarcie mówić o swoim programie bez liczenia na poparcie fanatyków religijnych zrozumienie polityki SLD potrwa i przyniesie w przyszłości efekty ale musi być wyraziste i zrozumiałe dla ogółu.

 • krakus_jeden

  Oceniono 9 razy 5

  A badania były robione w poniedziałek, czy w sobotę, i w którym hipermarkecie?

 • teletoobis

  Oceniono 11 razy 5

  Dalek sondaze sa niewiarygodne. Nie uwzgledniaja jednego- Palikota. Jestem przekonany, ze zyskalby poparcie 15-20 procentowe.
  Po co publiowac sondaze niepelne, a wiec manipulatorskie?

 • errata_net2

  Oceniono 4 razy 4

  user_deleted - ta twoja wklejka - bezmyślnie wbijana niezależnie od tematu artykułu - ilustruje twój ciężki niedorozwój umysłowy i niezdolność do samodzielnego myślenia. Daj już sobie, żałosna kreaturko, spokój, nie eksploatuj sprzętu i nie zaśmiecaj forum.

 • kiryloszomber

  Oceniono 4 razy 4

  BARDZO chciałbym, żeby publikowanie takich sondaży zostało prawnie zakazane (mimo, że jestem przeciwnikiem rządzenia przez zakazywanie - ale tu zrobiłbym wyjątek). Przez cholerne codzienne już sondaże nikt nie rządzi tak, by coś faktycznie zrobić tylko jedyne, co mu przyświeca to żeby te cholerne słupki...tego... W rzeczy samej, wszyscy staliśmy się poddanymi tyrana, którego imię brzmi - WYNIK SONDAŻU.

 • heniekstar

  Oceniono 10 razy 4

  do cathopogo

  likwidacja aboanamentu - KŁAMSTWO!

  spróbuj wiesz co by Twój PiS zrobił. QWielką awanturę bo przecież oni rządzą w mediach państwoawych i odcięcie od koryta byłoby tragedią dla nich

  obniżenie podatków - KŁAMSTWO!

  Przyszedł kryzys. Nikt tego nie przewidział. A pod rządami PO jako jedyny kraj nie padliśmy pod kryzysem. Póki co oczywiście.

  przeprowadzenie reform - KŁAMSTWO!

  Kłamstwo, że kłamstwo.

  śledztwo smoleńskie - BLAMAŻ!

  Bardzo dobrze się stało. Gdyby rządził PiS byłaby 3 wojna światowa i historyjki o zamachu. I 700 krzyży w Warszawie.

  Pierdzielisz jak mały Kazio. Ale głosować masz prawo na każdego.

 • syn_wojciecha

  Oceniono 8 razy 4

  ja mam pytanie, czy ten sondaż usatysfakcjonował zwolenników PIS ? Bo ten na temat pomnika i krzyża wg. nich nie był reprezentatywny ....

 • wroclawianin5045

  Oceniono 8 razy 4

  swoja nienawisc przelejmy na druku wyborczym , bo sie okaze ze frekfencja wyniesie 34%

 • mariastefania

  Oceniono 7 razy 3

  Spoko!
  Nawet ten niekorzystny sondaż jasno wykazuje, że w porównaniu z wynikami WYBORÓW 2007
  Piatforma zyskala 1,31 punktów procentowych, a PiS stracilo 2,31.
  Kto nie wierzy niech sprawdzi!

 • outsider44

  Oceniono 5 razy 3

  bartpl0 - system emerytalny zawali się, niezależnie od tego, kto będzie przy żłobie.

 • gburiaifuria

  Oceniono 5 razy 3

  obawiam sie, ze z tymi sondazami to jest w zaleznosci od tego gdzie zadzwonia, jesli tych przypadkowych 1000 osob bedzie akurat z jakiejs rolniczej niewielkiej miejscowosci, to wiadomo, ze PiSowi i PSL urosnie.

 • trippy

  Oceniono 7 razy 3

  PO idzie na dno? Raczej szkodzą jej krzywe zagrywki PiSu.
  Za to PiS jest na dnie już od dawna i właśnie zagrzebuje się w mule. Myślałem, że są wredni, gdy zajmowali się teczkami, niszczyli LPR i wkupywali się w łaski księży, żeby ci agitowali z ambon.

  Nie, to teraz są naprawdę wredni, kiedy to sami nakręcają profanowanie symbolu krzyża, byleby się o nich w mediach mówiło i byleby mogli dalej być przy korycie.

 • wiarus25

  Oceniono 11 razy 3

  PO i nik inny. PIS do uśpienia.

 • bokonon42

  Oceniono 9 razy 3

  Pan Marcin Duma oraz autor tego artykułu powinni chyba zapisać się na korki z matematyki dla gimnazjalistów. Jak można twierdzić że komuś wzrosło poparcie o 1,2% i JEDNOCZEŚNIE podawać niepewność tych danych na 3%?!?!?!!?!?!? Niedouczenie i ignorancja czy wciskanie ciemnoty ludziom?

 • archimago7

  Oceniono 11 razy 3

  Homo Homini lupus est.
  Ojczyznę wolną od pisowskich wilków w owczych skórach, racz nam wrócić Panie !!!

 • rezun-one

  Oceniono 3 razy 3

  squadack,
  poczekaj jak im skoczy gdy Jarka pochowamy na Wawelu.

 • sufjan

  Oceniono 3 razy 3

  spieprzaj wierszokleto.... to nie forum dla młodych poetów

 • loppe

  Oceniono 7 razy 3

  nowa strategia prezesa przynosi słodkie owoce

 • arahat1

  Oceniono 3 razy 3

  sondaze a tam sami specjalisci....jaki to specjalista ktory nie potrafi przewidziec ze jutro zdradzi go zona...sondaz wsrod znajomych jest zaklamany bo kazdy specjaliscie przyprawia rogi....

 • aa_6

  Oceniono 11 razy 3

  Już "rozdzieramy szaty", bo panu Dumie wyszedł w tym tygodniu spadek poparcia dla PO i wzrost poparcia dla PiS... Nota bene, jeśli to prawda, to moim zdaniem świadczy o typowym sezonowym pogorszeniu nastrojów Polaków jesienią albo o ciągle niebezpiecznie wysokim i mimo wszystko niekiedy równie niebezpiecznie rosnącym debilizmie tego społeczeństwa, jak niedawno pokazał odsetek głosujących na J. Kaczyńskiego - dla mnie potwora polskiej polityki.

 • q-ku

  Oceniono 5 razy 3

  mam w d..pie sondaże co pięć minut

  mamy siedzieć i drżeć bo Kowalskiemu spadło od wczoraj p pińć a Jankowskiemu urosło o dziewińć?

  a Jutro odwrotnie?

  kogo te pierdoły obchodzą

 • olewus.1

  Oceniono 5 razy 3

  Tylko idioci robią sondaże w okresie wakacyjnym,urlopowym....

 • a320m

  Oceniono 9 razy 3

  Błąd wynosi 3 %. Akurat tyle ile zmiany poparcia dla obu partii. Czyli nic się nie zmieniło.

 • slask383

  Oceniono 7 razy 3

  ci co chca dyskutowac o podatkach,to niech dyskutuja,informacja dostepna dla wszystkich,nikt tego nie trzyma w tajemnicy,PO nie jest winne,ze ludzie wola gadac o krzyzu i swirze prezesie

 • wroclawianin5045

  Oceniono 5 razy 3

  wierze ze spoleczenstwo w przyszlych wyborach dokladnie przyjrzy sie politykom i dokona slusznych decyzji , takich zeby nie mieli do nikogo pretensji

 • kobuku12

  Oceniono 6 razy 2

  Jak PO przegrywa z PiS-em walkę na placu przed pałacem,to przyznaje się do swej słabości i traci.

 • ble-dur

  Oceniono 4 razy 2

  snooka, ty chyba wróciłeś z podróży na Marsa, historia tego kurdupla z którym wiążesz nadzieję na swoją przyszłość właśnie się kończy.

 • mare-kdud

  Oceniono 4 razy 2

  Hej snooku, Karpiniuk polegl w raz z małym kaczorem - zasranym prezydencikiem

 • mrkolek

  Oceniono 4 razy 2

  Do wyniku SLD zawsze musi być komentarz "fachowców" typu -SLD sie kończy i węcej nie może zyskać, tymczasem w rankingu zaufania polityków Napieralski jest drugi za Komorowskim z 58 % poparciem.

 • konsultant16

  Oceniono 4 razy 2

  SLD niedoszacowane o 3 %.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX