Błaszczak: To Komorowski odpowiada za zamieszki pod Pałacem

Mariusz Błaszczak obarcza Bronisława Komorowskiego odpowiedzialnością za wczorajsze zamieszanie wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Zdaniem polityka PiS, to prezydent-elekt swoją decyzją o przeniesieniu krzyża - później ?wciągając w to Kościół" - wywołał taki podział w sprawie krzyża.
Zdaniem nowego szefa klubu PiS, wczorajsze wydarzenia (zamieszki przed Pałacem i obrażanie sędziów w Sądzie Najwyższym) wcale nie są przejawem słabości państwa polskiego, jak to niemal zgodnie ocenili komentatorzy w dzisiejszych gazetach. - Słabością państwa było to, co wydarzyło się 10 kwietnia, ta tragedia na lotnisku pod Smoleńskiem. To, co wydarzyło się wczoraj jest efektem braku odpowiedzialności ze strony prezydenta - elekta i jego urzędników, w szczególności szefa Kancelarii, Jacka Michałowskiego - powiedział Błaszczak w Sygnałach Dnia.

Polityk PiS przypomniał, że jedną z pierwszych propozycji Komorowskiego była zapowiedź przeniesienia krzyża. - A to miliony ludzi wskazały miejsce przed Pałacem Prezydenckim jako miejsce szczególne, jako miejsce pamięci dla tych, co odeszli 10 kwietnia - uważa Błaszczak. - To jest przejaw braku odpowiedzialności ze strony prezydenta Komorowskiego - dodał.

Dla PiS jasnym jest, kto jest winnym wczorajszych przepychanek. Na sugestię dziennikarza, że decyzję o przeniesieniu krzyża do kościoła św. Anny podjęli wspólnie warszawska kuria, harcerze i Kancelaria Prezydenta, Błaszczak z ironią odpowiedział: - Nie no, proszę zauważyć jaka była kolejność wydarzeń - Błaszczak podkreślił, że to Komorowski pierwszy powiedział w wywiadzie o pomyśle przeniesienia krzyża, a potem Jacek Michałowski "wciągnął w to Kościół". - Bardzo źle się stało, że do tego doszło. Widać tutaj brak szacunku dla obywateli - dodał.

Zamieszki wokół krzyża

Krzyż miał być wczoraj przeniesiony sprzed Pałacu Prezydenckiego do Kościoła świętej Anny. Jednak w związku z protestami osób zgromadzonych przed pałacem zdecydowano o pozostawieniu krzyża. Przed Pałacem Prezydenckim doszło wczoraj do przepychanek. Obrońcy krzyża zapowiadają, że nie ustąpią. Deklarują, że będą bronić dostępu do krzyża, dopóki nie powstanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.Więcej o:
Komentarze (287)
Błaszczak: To Komorowski odpowiada za zamieszki pod Pałacem
Zaloguj się
 • zegareek

  Oceniono 91 razy 81

  to, co powiedział Komorowski było ODPOWIEDZIĄ na pytanie dziennikarza - Komorowski wcale nie "wyciagnął"sprawy -
  PIS jest TAK BEZNADZIEJNE, że trudno uwierzyć, żeby ktokolwiek przy zdrowych zmyslach chciał do tej partii należeć -
  źle wróżę kościołowi - PRZEGRAŁ na całej linii

 • squadack

  Oceniono 90 razy 80

  Żadne krzyki i płacze nie przekonają ich, że czarne jest czarne a białe - białe.

  Czy ktokolwiek miał jakiekolwiek wątpliwości, jak się wypowie Błaszczak?

 • jurber1

  Oceniono 89 razy 73

  Wczoraj widzieliśmy z jaką obłędną determinają walczy Kaczyński o realizację swoich planów; z tą samą determinacją musiał nalegać:
  - na Lecha, aby lądowali w Smoleńsku,
  - na Dziwisza, aby się zgodził na wawelski poczówek dla Marii i Lecha.

 • khaczynski

  Oceniono 78 razy 70

  "A to miliony ludzi wskazały miejsce przed Pałacem Prezydenckim jako miejsce szczególne, jako miejsce pamięci dla tych, co odeszli 10 kwietnia - uważa Błaszczak."

  androny opowiadasz PiSiołku

  "Widać tutaj brak szacunku dla obywateli"

  i tu masz PiSiołku rację, obywateli to wy macie w głębokim poważaniu

 • wroclawianin504

  Oceniono 79 razy 63

  MINISTRANT blaszczak zabral glos bo mu pozwolil KSIADZ PROBOSZCZ j. kaczynski

 • jerjar

  Oceniono 74 razy 62

  Brzydko jest robić sobie żarty z nazwisk, ale on naprawdę Płaszczak jest.

 • z-aq

  Oceniono 61 razy 53

  Jak ktoś z inteligencją cepa może się wypowiadać o demokratycznie wybranym prezydencie w taki sposób. On prawdopodobnie rozumuje inną częścią ciała.

 • jane.xy

  Oceniono 31 razy 29

  jeżeli to nie jest sprawa kościoła to znaczy, że to żaden krzyż tylko dwa złożone razem patyki

 • wuetend

  Oceniono 27 razy 27

  na każdy postawiony przed pałacem krzyż odpowiemy 2 kontrkrzyżami pod domem prezesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX