"Zły początek prezydentury Komorowskiego". Pierwsza reakcja PiS ws. krzyża

- Zły początek prezydentury Komorowskiego - tak Mariusz Błaszczak, rzecznik PiS zareagował na awanturę wywołaną przez przeciwników przeniesienie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Stwierdził, że odpowiada za nią PO, bo nie potrafiła wsłuchać się w "głos społeczeństwa".
Awantura przed Pałacem Prezydenckim: Zobacz galerię zdjęć

- To zły początek prezydentury Bronisława Komorowskiego - mówi Mariusz Błaszczak. I przypomina, że "w czasie kampanii wyborczej Komorowski zorganizował konferencję prasową w okolicach bazyliki w Licheniu, fotografował się w kościele". - A po kampanii wyborczej powiedział, że chce usunąć krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego - zauważa.

- Władza PO jest władzą absolutną, bo wszystkie instytucje są opanowane przez polityków PO - mówi rzecznik PiS. Ale, zdaniem Błaszczaka, PO "ponosi odpowiedzialność absolutną za swoje czyny". I powinna słuchać ludzi.

- Rozwiązanie jest bardzo proste - uważa Błaszczak. - Wystarczy, żeby gospodarz tego miejsca stwierdził, że zgadza się na pomnik, który powstanie w tym miejscu, wskazanym przez miliony ludzi po 10 kwietnia. Że elementem pomnika będzie krzyż. To nie jest nic nadzwyczajnego w naszej kulturze, cywilizacji nawet dla ludzi niewierzących.

- Uważam, że to Bronisław Komorowski traktuje tę sprawę wybitnie politycznie - dodaje Błaszczak. - Władza powinna słuchać ludzi, a nie demonstrować siłę, jak to dzisiaj miało miejsce. Policja, straż miejska - to jest działanie antyobywatelskie.

To jest wyłącznie pretekst - tak Mariusz Błaszczak mówi o sprzeciwie stołecznego konserwatora wobec postawienia pomnika przed Pałacem Prezydenckim. - Pan prezydent elekt chce w każdy możliwy sposób zatrzeć pamięć o swoim poprzedniku - dodaje.

Przed Pałacem demonstrowała dziś grupa kilkuset osób, które m.in. obrzuciły wyzwiskami służby porządkowe, harcerzy i księży usiłujących przenieść krzyż do kościoła św. Anny. Skandowały "Jarek, Jarek!" i "Rząd musi odejść".

Było bardzo gorąco, pikietujący przerwali nawet kordon policji. Doszło do przepychanek między siłami porządkowymi a przeciwnikami przeniesienia krzyża. Po kilkudziesięciu minutach szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski powiedział, że nie będzie dzisiaj przeniesienia krzyża, bo nie chcą narażać na niebezpieczeństwo ludzi.Więcej o:
Komentarze (263)
"Zły początek prezydentury Komorowskiego". Pierwsza reakcja PiS ws. krzyża
Zaloguj się
 • 33qq

  Oceniono 104 razy 90

  Oczywiście, że to wstyd mieszkać w państwie, które nie radzi sobie z grupką łobuzów i awanturników

 • ursynow33

  Oceniono 96 razy 78

  “Jarosław Kaczyński po tragedii smoleńskiej żyje w świecie urojonym. - To natura proroka, a nie polityka”

 • ad3407

  Oceniono 82 razy 70

  Wykorzystali swój elektorat w celu wywołania zamieszek, a teraz zrzucają winę na nowego prezydenta, który przypuszczam jak większość obywateli jest zwyczajnie zaskoczony zawziętością i fanatyzmem. Osobiście z oceną Komorowskiego się wstrzymam do kroków jakie podejmie, a PiSaki mają u mnie wielkiego minusa za bezczelność i dzielenie Polaków.

 • ursynow33

  Oceniono 87 razy 69

  Zal wam fanatykom, ze kaczysta przegral!

 • ursynow33

  Oceniono 78 razy 64

  ,,Jeśli ktoś chciałby dzielić i zastrzec sobie wyłączność na patriotyzm, ten z ojczyzny czyni sektę i kończy jako fanatyk”
  Cyprian Kamil Norwid

 • hubasinska

  Oceniono 80 razy 62

  Pisotaliban przeprowadził udany atak.Bojówki spisały sie świetnie.Nastepny cel:niedopuścic do zaprzysiężenia Prezydenta.Kitka przykuje się do drzwi Sejmu, a te dwie
  wokalistki spod Pałacu,(bliżniaczki Jarkacza) będą śpiewać Barkę z kartki. Oj będzie się działo...

 • delargo

  Oceniono 65 razy 49

  rzecznik pisu wykorzystue nadal "ciemny lud", a lud, bo glupi, to kupuje tanie hasla pisu

 • pssz

  Oceniono 32 razy 16

  Fanatyzm czy Państwo- kto postawi na swoim?

 • pdppdp

  Oceniono 25 razy 15

  Może i nie jest najgorzej. PiS definitywnie na kilkanaście następnych miesięcy wybrało sobie temat tzw. "debaty publicznej". No i dzięki temu dostanie tak wtyłek jak nigdy dotychczas.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX