"Państwo przegrało z fanatyzmem religijnym". SLD o walce o krzyż

To porażka polskiego państwa, które przegrało z fanatyzmem religijnym. Mamy wojnę religijną - tak komentują dzisiejsze wydarzenia pod Pałacem Prezydenckim politycy SLD.


Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich odpowiedzialnością za nową "wojnę religijną" obarcza Platformę i PiS. - Dlatego, że tak samo uważają, że krzyż powinien być w przestrzeni publicznej, a nie w miejscu bardziej subtelnym, jak mówi lewica. Czyli tam, gdzie jest miejsce dla symboli religijnych, przede wszystkim w świątyniach, kościołach - mówił podczas konferencji prasowej. Awantura przed Pałacem Prezydenckim: Zobacz galerię zdjęć

- Hierarchowie kościelni tam, kiedy trzeba pouczać zawsze są obecni i zawsze możemy wysłuchiwać ich, jak każdy powinien z nas postępować. Ale, kiedy trzeba wziąć odpowiedzialność za to, żeby nie było konfliktów w Polsce na tle religijny hierarchów kościelnych nie było - zauważał Wenderlich i stawiał retoryczne pytanie, dlaczego podczas próby przeniesienia krzyża nie było żadnego z biskupów.

"Czuję wstyd. Te zdjęcia obiegną cały świat"

Tomasz Kamiński z SLD na tej samej konferencji prasowej stwierdził, że wydarzenia pod Pałacem Prezydenckim to "porażka polskiego państwa". - Dzisiaj państwo przegrało z fanatyzmem religijnym. Nie ma tutaj mowy o walce z religią, z krzyżami, ale jest mowa o zachowaniu pewnych standardów, które obowiązują w całym cywilizowanym świecie - mówił poseł Kamiński.

- Czuję ogromny dyskomfort, smutek, ale też i wstyd. Bo te zdjęcia obiegną dziś cały świat. To nie będzie obraz Polski europejskiej, kraju cywilizowanego, tylko obraz kraju, w którym toczą się jeszcze wojny religijne - dodawał polityk Sojuszu.

Posłowie SLD zaproponowali ponownie publiczną dyskusję o miejscu Kościoła w państwie. - My chcemy rzetelnej debaty, aby więcej w naszym kraju nie było tak gorszących obrazów, jakie mieliśmy dzisiaj - argumentował Tomasz Kamiński.

Historia krzyża sprzed Pałacu. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:
Komentarze (155)
"Państwo przegrało z fanatyzmem religijnym". SLD o walce o krzyż
Zaloguj się
 • tess.1

  Oceniono 88 razy 74

  Dokladnie panstwo przegralo z oblakanymi fanatykami to pytam kto rzadzi?? Na co czekaja? lepiej nie bedzie widac musi byc przemoc... dac zakaz skupisk w publicznym miejscu gonic tych pojebow i przenies wkoncu te dechy!!zanim sie pozabijaja

 • michalpopiel

  Oceniono 74 razy 64

  tu SLD ma racje. Cale panstwo kapituluje przed grupa kilkudziesieciu talibow. Zenada

 • andy-1950

  Oceniono 72 razy 62

  W pełni popieram stanowisko SLD.PO jeśli nie przegoni tych oszołomów spod krzyża ,zostanie przegonione z pałacu i urzędów.Więcej odwagi PO.Zgubiło PO to że lukrowało d... Pisowcom w ceremoniach pogrzebowych ofiaf katastrofy smoleńskiej a wystarczył zwykły pogrzeb. A teraz mają co sami sobie nawarzyli.

 • heraldek

  Oceniono 59 razy 47

  ......... Polskie katolickie taliby......czy wycofujace sie z Iraku pod koniec sierpnia wojska amerykanskie powinny wkroczyc do Polski i tutaj zrobic weszcie porzadek......

 • flying-rafal

  Oceniono 54 razy 46

  Psychiatrzy polscy!
  Kazdy z tej małej w koncu grupy powinien po kolei byc przymusowo przebadany przez psychiatrę, szpital i psychotropy- to jest rozwiazanie.

 • flying-rafal

  Oceniono 38 razy 30

  aron2004 - do psychiatry!

 • ciemnastronaksiezyca

  Oceniono 28 razy 26

  Słabość świeckiego państwa w całej okazałości. Nie wiem czy to jeszcze moje panstwo...czy Iran w słowiańskim wydaniu...Smutne to wszystko.

 • ja_to_pierre_dolain

  Oceniono 28 razy 24

  Jeśli PO nie zrobi porządku z tymi psycholami, to od tej pory głosuję tylko na SLD.

 • q-ku

  Oceniono 30 razy 24

  on musi wszędzie wklejać tę piosnkę?
  jakiś grajek ogniskowy czy co:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX