Akcja obrońców krzyża. SMS: "Wznosimy nowy"

Obrońcy krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego planują na jutro akcję pod hasłem "Wznosimy nowy krzyż". Tym razem krzyż ma być z kwiatów. Pojawiają się też informacje, że na przeniesienie krzyża szykują się też parlamentarzyści PiS.
O przeniesieniu krzyża do pobliskiego kościoła św. Anny zdecydowało spotkanie przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, warszawskiej kurii i harcerzy, którzy ustawili krzyż przed Pałacem. 5 sierpnia krzyż poniosą do Częstochowy uczestnicy XXX Jubileuszowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Po zakończeniu pielgrzymki krzyż ma powrócić do Kaplicy Loretańskiej w kościele św. Anny.

Niezgoda na porozumienie

Jednak środowiska broniące symbolu na taką decyzję się nie zgadzają. Dziś dołączyli do nich politycy Prawa i Sprawiedliwości. - Jesteśmy głęboko przekonani, że wprost z Jasnej Góry krzyż powinien powrócić na dotychczasowe miejsce i trwać tam aż do czasu wybudowania stałego pomnika ofiar kwietniowej katastrofy - napisali w oświadczeniu, członkowie Komitetu Politycznego PiS.

"Żyjemy w wolnym kraju i każdy może się udać tam, gdzie chce"

Według nieoficjalnych informacji jutro przed Pałacem Prezydenckim w momencie przeniesienia krzyża zebrać się mają politycy PiS. Rzecznik klubu nie potwierdza ani nie zaprzecza tej informacji.- Żyjemy w wolnym kraju i każdy może się udać tam, gdzie chce - mówił Polskiemu Radiu. Mariusz Błaszczak uważa, że Pałac Prezydencki powinien zostać upamiętniony. Jak podkreśla, jest to wyjątkowe miejsce. Według posła powinien tam stanąć krzyż pomnik, którego elementem powinien być krzyż. Rzecznik klubu PiS dodał, że politycy PiS nie planują jutro "aktywnych działań".

SMS: Wznosimy nowy krzyż

Jednak o 13.00 przed Pałacem Prezydenckim może być gorąco. Pół godziny wcześniej na marsz zwołują się obrońcy krzyża sprzed Pałacu. Zwolennicy pozostawienia krzyża zwołują się SMS-ami: "3 sierpnia 12:30 pl. Piłsudskiego - wznosimy nowy krzyż". Z placu planowany jest marsz przed pobliski Pałac Prezydencki. "Gdy władze usuną już - na podstawie decyzji prezydenta-elekta - ten symbol, postarajmy się zastąpić go czymś innym" - pisze związany z "Gazetą Polską" portal niezalezna.pl. Apeluje też, by obrońcy - jak pisze portal - "Krzyża Smoleńskiego" przynieśli ze sobą kwiaty. Z nich ma być ułożony nowy krzyż przed Pałacem Prezydenckim. To nawiązanie do tradycji warszawiaków z czasów stanu wojennego. Wówczas w kilku miejscach stolicy zwolennicy opozycji układali krzyże z kwiatów, które później skrzętnie usuwali milicjanci.Więcej o:
Komentarze (362)
Akcja obrońców krzyża. SMS: "Wznosimy nowy"
Zaloguj się
 • janusz55-stary

  Oceniono 86 razy 66

  debilizm !! pis pajace !!

 • only-observer

  Oceniono 70 razy 58

  Warszawa to duze miasto i grupa pajaców zawsze się znajdzie

 • zigzaur

  Oceniono 66 razy 50

  A dlaczego nie z małpek?

 • seydlitz

  Oceniono 65 razy 49

  Ale głupi ci "prawdziwi Polacy".

 • dobredowcipy

  Oceniono 54 razy 46

  Babcie już nie mogą się doczekać zimy. Będzie można założyć ukochane berety...
  Uśmiechnij się! dobryzart.blox.pl

 • gamon.0

  Oceniono 40 razy 34

  Każdy uczciwy Polak, jutro na Krakowskim Przedmieściu, z rodziną i butelką zimnego LECHA !

 • mati1911

  Oceniono 38 razy 32

  zobaczycie, jak afera z krzyżem ucichnie, wybuchnie nowa o to, jak ma wyglądać pomnik przed pałacem, władze pewnie będą chciały dać jakąś tablicę albo coś skromnego, obrońcy krzyża natomiast pomnik z prawdziwego zdarzenia, przede wszystkim duży, taki jaki ma poniatowski, w ten sposób wybuchnie nowa wojna polsko-polska, zobaczycie

 • no.to.mamy.problem

  Oceniono 36 razy 32

  Po co zapuszczać się do Afganistanu, kiedy terroryści religijni o zamglonych mózgach, nie dają żyć w Polsce? Oto doskonały przykład jakie będą problemy i konflikty w Warszawie, po wybudowaniu meczetu.

 • tommen

  Oceniono 31 razy 29

  czy ten samolot spadł na pałac ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX