Marcin Wolski jest gotów zmienić nazwę swojej audycji historycznej w "Trójce"

Marcin Wolski chce zmienić tytuł swojej audycji historycznej w "Trójce" - informuje "Presserwis". Przeciwko nazwie "Co by było, gdyby?" protestowali twórcy, którzy wcześniej przygotowywali program o takiej samej nazwie.
Wolski w swojej nowej audycji przedstawia alternatywne rozwiązania wydarzeń historycznych. Program o nazwie "Co by było, gdyby" pojawił się na antenie w niedzielę. Po jego emisji zaprotestowali twórcy programu o podobnej formule, który także był emitowany przez radiową "Trójkę". Audycja miała wówczas taką samą nazwę jak ta, przygotowywana przez Wolskiego.

Oburzeni autorzy poprosili o wyjaśnienia kierownictwo stacji. - W Trójce nikt mi nie powiedział, że kiedyś była już emitowana taka audycja - mówi Marcin Wolski. - Jej nazwę wymyślono w Narodowym Centrum Kultury, z którym współpracuję i które jest sponsorem programu. Proponowałem "Zwrotnice czasu", ale NCK chciało prostszy, mniej elitarny tytuł, no i wymyślono "Co by było, gdyby" - tłumaczy w rozmowie z "Presserwisem". Wolski zapowiada, że jest gotowy powrócić do zaproponowanego przez siebie tytułu. Na razie nie wiadomo, czy "Trójka" zdecyduje się na taką zmianę.

Więcej o: