Komisja śledcza ws. śmierci Barbary Blidy. "Raport będzie bardzo ciekawy" - Kalisz w TOK FM

Zbigniew Ziobro twierdzi, że komisja dowiodła, że jest on niewinny. - Tę tezę Ziobro powtarza jak mantrę, ale my mamy materiał dowodowy dotyczący działalności Zbigniewa Ziobry - mówił w Poranku Radia TOK FM Ryszard Kalisz, przewodniczący sejmowej komisji śledczej, badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy.
- To jest teza, którą powtarza od pierwszego posiedzenia komisji pan Wojciech Szarama z PiS, jeden z członków komisji, że ta komisja niczego nie ustali, w związku z czym po pierwszym posiedzeniu powinniśmy zakończyć jej prace - przypominał poseł Ryszard Kalisz. - Zbigniew Ziobro powtarza to jak mantrę, natomiast my mamy już w tej chwili zebrany materiał dowodowy, również dotyczący działalności Ziobry i to działalności niezwykle szkodliwej dla autorytetu wymiaru sprawiedliwości - podkreślał gość Poranka Radia TOK FM.

I tłumaczył. - Zbigniew Ziobro został ministrem sprawiedliwości 30 października 2005r. po zwycięskich wyborach dla PiS. Już w połowie listopada 2005r. do prokuratora prowadzącego tę pierwszą sprawę związaną z Barbarą K., śląską Aleksis, doszło polecenie z ministerstwa aby przygotować informację na temat udziału w tej sprawie Barbary Blidy - mówił Ryszard Kalisz. - Tak się zaczęła rola Zbigniewa Ziobry w tej sprawie. Była bardzo intensywna. Pomijam, że wprowadził w błąd Sejm w kwietniu 2007, mówiąc że o sprawie nic nie wiedział, a mamy dowody, że brał udział we wcześniejszych naradach - zaznaczył poseł SLD. - Na końcu Ziobro nakazał komendantowi głównemu policji Konradowi Kornatowskiemu, już po śmierci Blidy, przejrzeć wszystkie sprawy węglowe na Śląsku. Czy tam się nie przewija nazwisko Blidy i oczywiście się tam nie przewijało. Jak widać jego rola jest bardzo duża - podkreślał Ryszard Kalisz w TOK FM.

- Może należy zakończyć już prace komisji jakimś sprawozdaniem? - pytała swojego gościa Janina Paradowska. - Materiał jest bardzo skomplikowany, ale już kończymy. Tylko, że my kończymy niezwykle profesjonalnie. Projekt raportu jest już przygotowany. Mamy do przesłuchania jeszcze trzech świadków, m.in. Zbiorę. Mamy do zrobienia dwie konfrontacje. Jedno przesłuchanie Kaczmarka w warunkach tajnych - wyliczał przewodniczący komisji. - Sądzę, że na jesieni będzie przyjęty raport. Jest bardzo szeroki i dotyczy całego mechanizmu, który mógł doprowadzić do śmierci Barbary Blidy. Nie sądzę, żeby politycy PiS zdecydowali się na napisanie własnego raportu - dodał Kalisz. I dodał. - Pokażemy też system władztwa w ABW, system wymuszania, aresztów wydobywczych.Krzyż przed Pałacem Prezydenckim. "Symbol polityki PiS"

Co należałoby zrobić z krzyżem przed Pałacem Prezydenckim? - Krzyż jest na terenie należącym do Kancelarii Prezydenta. Kancelaria ma dwie możliwości. Albo sama ten krzyż usunie i przeniesie do kaplicy prezydenckiej wewnątrz pałacu czy w porozumieniu z kościołem do Świątyni Opatrzności. Albo ma swoje środki prawne, może poprosić prezydenta Warszawy by zrobił to swoimi służbami - mówił Ryszard Kalisz. - Ten krzyż jest oczywiście symbolem polityki PiS, a przy budynku rządowym nie może stać symbol zawłaszczony przez jedną partię - podkreślał poseł SLD.

Więcej o:
Komentarze (51)
Komisja śledcza ws. śmierci Barbary Blidy. "Raport będzie bardzo ciekawy" - Kalisz w TOK FM
Zaloguj się
 • venus99

  Oceniono 25 razy 19

  zerowy to wyjątkowa miernota moralna.o kwalifikacjach zawodowych tego orła aplikantury prokuratorskiej nie wspomnę.

 • polska_baba

  Oceniono 27 razy 19

  Ziobro się boi. Będzie za wszelką cenę unikał stawienia się przed komisją, tym bardziej że dzięki przewodniczeniu w niej Kalisza jest to chyba jedyna naprawdę kompetentna komisja i jej ustaleń nie da się zbyć albo podważyć.

 • nutka57

  Oceniono 31 razy 19

  @szaraku_44
  Pałac Kultury jest materialnym dowodem wiary pańskich rodziców którzy z podobną do pańskiej gorliwości do katoprawicy - popierali "ustrój sprawiedliwości społecznej". A nie?
  I jeszcze jedno - porównywanie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego do pałacu kultury świadczy jedynie o waszym stosunku do krzyża. Macie w dupie krzyż - grunt, żeby była zadyma. Zaiste, prawe to i sprawiedliwe.

 • barnaba444

  Oceniono 11 razy 9

  J.Kłamczynski,Ziobro,M.Kaminski, powinni stanać przed Sądem główni zbrodniarze reżimu
  rządów Kaczynskich...

 • terkli56

  Oceniono 17 razy 9

  Nareszcie ktoś bez krzyku i nienawiści jak PiSowcy jest w stanie rozmawiać / i to nie ktoś kto ciagle mówi o Bogu/.Tak trzymać Panie Kalisz

 • shithead

  Oceniono 31 razy 7

  Ziobro do pierdla i szykowac dupsko na urzytek chlopakow z pod celi.

 • pe1

  Oceniono 5 razy 5

  Nie, nie wydaje się dziwne, że zajmują się morderstwem na polityczne zlecenie.

 • cep_0

  Oceniono 11 razy 5

  Ziobro najpierw przed Trybunał Stanu, a później przed Trybunał Sprawiedliwości i wyrok przynajmniej 10 lat za podżeganie do zbrodni, a jego mocodawcy identycznie.

  Naprawdę jestem ciekawy tylko jednego, czy B Blida zginęła w wyniku :
  a) samobójstwa
  b) w wyniku szamotaniny z panią z ABW (pilnowała Jej w łazience, a nie słyszała strzału)
  c) została zastrzelona (podobno funkcjonariusze z ABW wyposażeni byli w identyczną broń co B Blida)

 • jagoda491

  Oceniono 9 razy 5

  Chłopaki w więzieniu już się cieszą naZiob rę. Będzie mu z nimi "dobrze".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX