Komentarze (384)
Obrońcy krzyża spod Pałacu: Stalin też wybijał swoich [WIDEO]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • archimago7

  Oceniono 26 razy 24

  Kościół jednoznacznie poparł politycznie partię polityczną Prawo i Sprawiedliwość.
  Dołączył tym samym do wyznawców ojca Rydzyka . Przykre to dla prawdziwych wierzących, tylko się nie chcą do tego przyznać. Awantura o krzyż dla Pisu jest pożywką dla dalszego istnienia. PiS karmi się i istnieje wyłącznie dzięki kolejnym wymyślonym przez siebie kretyńskim awanturom i aferom .
  Do pracy w Sejmie czy do rządzenia Pisowcy się kompletnie nie nadają .O wiele łatwiej
  podzielić i skłócić naród , na kogoś po chamsku napaść, nałgać do woli , opluć.
  Zadziwiające jest jakim cudem Kościół moze popierać taką zgraję kłamców , obłudników,
  pozbawionych honoru i elementarnej przyzwoitości . Mam nadzieję ,że nie chodzi tu o powiedzenie : "Że jak nie wiadomo o co chodzi ,to chodzi o pieniądze".
  A co do krzyża to oczywiscie powinien być przeniesiony w stosowne do tego miejsce a nie być powodem jakiegokolwiek konfliktu.

 • akkj

  Oceniono 28 razy 24

  Czy w tym kraju obowiązuje jakiekolwiek prawo? Dlaczego władze nie usuną tego krzyża samowolnie postawionego przez "nie wiadomo kogo" (oficjalnie)?

  Dlaczego ta swołocz pod krzyżem może bezkarnie oskarżać o morderstwo Kaczyńskiego rząd polski, premiera, nowo wybranego prezydenta?

 • wiarus25

  Oceniono 26 razy 24

  Gonic i lac to holote. "Swoi" sie znalezli, oszilomy i dewoci. Gazem im po oczach.

 • romanko1

  Oceniono 26 razy 24

  Czy to się jeszcze leczy czy już trzeba dobić ?

 • ropuch1pincet

  Oceniono 25 razy 23

  Lud u nas ciemny,oj ciemny.Podziekujmy Kosciolowi,szczegolnie Wyszynskiemu,ludek nasz pobozny,kielbacha i wodeczka,po co wiecej?Jeszcze by zaczeli myslec samodzielnie.Reformacji nie bylo,do tego doszli pozniej komunisci,tak stworzono homokatosovieticus.

 • yanfhowah

  Oceniono 23 razy 23

  cyt;.....Uważam, że nie powinna rządzić jedna partia, bo to będzie dyktatura i anarchia - mówi jedna z kobiet
  czy miala takie zdanie kiedy blizniaki bylu jeden przezydentem drugi premierem?? co za perfidia na modle PiS-lewicy

 • 1zorro-bis

  Oceniono 25 razy 23

  ale ciemnota....ZOMO by sie przydalo, he, he, he....

 • kroliklesny

  Oceniono 26 razy 22

  W panstwie swieckim jakikolwiek symbol religijny powinien zostac usuniety z miejsca publicznego, natychmiast. To co jest obecnie to lamanie Konstytucji! Lamiacych prawo "obroncow" nalezy ukarac solidnymi grzywnami; to odczuja bardziej niz ew. zapuszkowanie. W Polsce jest demokracja a nie anarchia, gdzie kazdy bedzie stal nad swoim krzyzem. Obecna sytuacja to jest obcieranie sobie geby symbolem religijnym, co wykorzystuja rozne nieloty, grzybki itd.

 • wlodwoz

  Oceniono 23 razy 21

  Dziwię się osobnikom czczącym narzędzie kaźni! Krzyż właśnie jest takim narzędziem!

 • mjr.fisher

  Oceniono 22 razy 20

  "Podjął tyle ustaw..." hahahaha
  Tym ludziom jednak w życiu się nie udało....
  Moherowe berety często gdy nie umieja wyjasnić swoich paranoicznych urojeń odwołuja się nieświadomie do figury retorycznej w postaci przerzucenia odowiedzi na pytanie na strone pytającego. "Pan wie kto za tym stoi, pan ogląda telewizje, chyba nie muszę panu tego tłumaczyć..."

 • 1zorro-bis

  Oceniono 24 razy 20

  oni stoja tam , gdzie Jarek. A reszta tam gdzie ZOMO. No, "ZOMO" to na co czekamy??

 • kasjan007

  Oceniono 23 razy 19

  Szkoda,że nie można zmusić do leczenia psychiatrycznego tych wariatów pilnujących krzyża. dziwi również,że hierarchowie kościelni nie zajmują stanowiska aby uspokoić atmosferę. Tyle,że sutannowym zadyma na rękę, bo w mętnej wodzie ryby (ciemnogród)lepiej biorą. Nie rozumiem, dla czego legalny rząd jest bezradny jak dziecko we mgle. Włazi klechom w d..ę i w zamian ma to co ma.

 • ewaw25

  Oceniono 21 razy 19

  Zakapiory zlobily sobie piknik pod Palacem Prezydenckim - elegancko!

 • elrogalo

  Oceniono 21 razy 19

  @3toto - jak to nie myśli o uczczeniu pamięci? Mało ci Wawelu? Może w każdym urzędzie i przed każdą szkołą postawimy pomnik męczennika Lecha? Najlepiej uchwyconego w jakiejś brawurowej akcji, dajmy na to - jak uzbrojony jedynie w spinkę od krawata atakuje ruski posterunek w Gruzji...

 • kniazwitold

  Oceniono 18 razy 18

  50 żuli i meneli manipulowanych przez Pisiory i Radiopriomnik terroryzuje 36 milionów ludzi, wymuszajac co ma sie znajdować na terenie obiektu rządowego, który jest rozdzielny od kosciola.

  To sie nazywa fundamentalizm wyznaniowy.

 • naczelny_troll_forum

  Oceniono 20 razy 18

  Stalin wybijał swoich, a Jaro i tatko wiertniczy też chcą, ale na nasze szczęście tylko pluć jadem potrafą.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 20 razy 18

  wiktrollzaraza

  Prosze,nie krzyzujcie juz zydow.Jeden Jezus wystarczy.

 • sailor50

  Oceniono 17 razy 17

  Chorzy ludzie.
  Rydzyk ich wykorzystuje bez oporow.
  Zwykla swinia!

 • minipolak

  Oceniono 21 razy 17

  "PO reprezentuje ludzi biznesu i prywatnych ludzi. Natomiast PiS reprezentuje ludzi"
  Nie, PiS reprezentuje idiotow.

 • yanfhowah

  Oceniono 17 razy 17

  Patrzac na zdjecie widze obroncow krzyza kwiat polskiej "mlodziezy,"( po 70-ce) gotowi polec za krzyz tylko ktos ich musi z krzeselek podniesc,zeby mogle obrone zaczac,,,,

  chcecie pomnik ja nie mam nic przeciwko ale,,,,,
  napiszcie prawde..o.k ze;
  pomnik ku pamieci L.Kaczynskiego,,,,najgorszego prezydenta,Polski
  czesc jego pamieci...

 • ptak57

  Oceniono 16 razy 16

  Czy to rzeczywiście XXI wiek, czy żyjemy w demokratycznym kraju w środkowej Europie? Mija własnie 600 lecie Grunwaldu , może stąd powrót do sredniowiecza? NIEEE ! To towarzystwo spod znaku rydzykowego krzyża daje znak o sobie! A gdzie wysocy funkcjonariusze kościelni? Pozwalają na takie osmieszanie wiary, kościoła , krzyża a przede wszystkim POLSKI ?!

 • donaldu.tusku.ltd

  Oceniono 18 razy 16

  dlaczego 38 milionowy kraj ma ciagle sie wstydzic za kilkuset fanatyków??
  eutanazja jednak jest konieczna w tym kraju - sterylizacja co bystrzejszych tez by sie zdała...

 • mondraczek2

  Oceniono 17 razy 15

  Mają się za prawdziwych katolików dlatego z ich wypowiedzi przebija tolerancja, miłosierdzie i miłość bliźniego swego - zgodnie z nauką Chrystusa, który jak Maria, Józef i apostołowie był Żydem.

 • czaromir

  Oceniono 15 razy 15

  Przykro dowiadywać się co PiS oraz Kościół zrobili z tymi ludźmi.

  Zadowolony jest pan z siebie panie Jacku Kurski, że lud to kupuje?

  Ale wyborów to prędko nie wygracie, i dobrze o tym wiecie - PISOBOLSZEWICY.

 • ja_to_pierre_dolain

  Oceniono 15 razy 15

  3toto

  "U nas nikt nie myśli o jednym symbolicznym miejscu, w którym ludzie mogliby oddać hołd wszystkim ofiarom katastrofy".

  Owszem, jest takie jedno, symboliczne miejsce. Pomyślał o nim już na drugi dzień po śmierci brata sam Ukochany Przywódca Jarosław K. Tym miejscem jest krypta wawelska. Wkrótce zostanie tam wmurowana tablica z nazwiskami wszystkich ofiar.

  Gdy mądrzy ludzie tłumaczyli, że Wawel jest nieodpowiedni również z tego względu, iż nie zawsze można tam wejść, a ponadto Prezydent urzędował w Warszawie i był z nią mocno związany, więc powinien spocząć w reprezentacyjnym miejscu stolicy, pisdzielskie oszołomstwo darło mordy, że to "zdrajcy".

  Jeśli teraz Ci się coś nie podoba, to zawsze możesz wsiąść do Intercity (oczywiście na własny koszt) i przyjechać do Krakowa. Musisz się jednak pogodzić z tym, że krypta jest otwarta w określonych godzinach i nie da się tam robić politycznych zadym.

 • pakulec

  Oceniono 19 razy 15

  "Stalin też wybijał swoich"
  czy chodzi o udział Jarka w "męczeńskiej" śmierci Lecha?

 • blondyn-3

  Oceniono 21 razy 15

  Ten PIeS jest tak beznadziejny ze tylko kaganiec i na smyczy, przeciez chlowiek nie ma juz sily do tego jak sie slucha ta durnote.

 • krolowamk

  Oceniono 14 razy 14

  Krzyż jest samowolą budowlaną. Informuję, iż zgłosiłam do prokuratury i organów innych głoszenie popełnienia przestępstwa polegającego na nielegalnej budowie obiektu małej architektury – krzyża przydrożnego przed Pałacem Prezydenckim, w Warszawie; terenem objętym ochroną konserwatorską.Uzasadnienie.Zgłoszenia dokonuję, ponieważ jestem poruszona bezczynnością Organów wobec złamania prawa w kontekście rozgrywki politycznej odbywającej się za pomocą symbolu religijnego.Zgodnie z Ustawą[2], budowa taka wymaga zgłoszenia do Wydziału Budownictwa Urzędu Gminy/ Miasta.
  Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością.
  Przed rozpoczęciem robót należy odczekać 30 dni na sprzeciw organu.
  Organ miał prawo do sprzeciwu, jeśli budowa stała w sprzeczności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.Plan zagospodarowania nie przewiduje krzyża w tym miejscu. Dodatkowo, teren wokół Pałacu podlega [1] Ustawie o ochronie zabytków. Ustawa ta zaostrza możliwości budowy na terenach objętych ochroną w taki sposób, że pozwolenie na prowadzenie prac budowlanych może otrzymać jedynie ten, kto posiada prawo do jego użytkowania i oprócz normalnego trybu prawnego w zakresie prowadzenia robót budowlanych, wymagana jest dodatkowa zgoda Wojewódzkiego konserwatora zabytków.
  Zapisy prawa w sprawie:[1] USTAWA z dnia 23 lipca 2003 r.o ochronie zabytków DU2003 poz.1568 Art. 36. 1. Pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków wymaga: 1) prowadzenie..robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru; 2) wykonywanie robót budowlanych w otoczeniu zabytku;5. Pozwolenia, o których mowa w ust. 1, wydaje się na wniosek osoby fizycznej lub jednostki organizacyjnej posiadającej tytuł prawny do korzystania z zabytku wpisanego do rejestru, wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu albo ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego.8. Uzyskanie pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków .. nie zwalnia z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę albo zgłoszenia, w przypadkach określonych przepisami Prawa budowlanego.[USTAWA Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o: 4) obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury, Rozdział 4 Postępowanie poprzedzające rozpoczęcie robót budowlanychArt. 28. 1. Roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, z zastrzeżeniem art. 29-31.Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: 22) obiektów małej architektury;Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:4) budowa obiektów małej architektury w miejscach publicznych.2. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami5. Zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, należy dokonać przed terminem zamierzonego rozpoczęcia robót budowlanych. Do wykonywania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie, w drodze decyzji, sprzeciwu

 • prawdziwy_dobrze_poinformowany

  Oceniono 16 razy 14

  PORĄBAŃCY - jak bóg chce kogoś ukarać to najpierw rozum mu zabiera - jak kartoflom !!!

 • mroowa49

  Oceniono 16 razy 14

  Jarek z PIS się napracował, żeby tacy ludzie wielbili jego i brata. Może być z siebie dumny.
  A my, którzy wybraliśmy nowego Prezydenta domagajmy się przestrzegania naszych praw. Żadnych krzyży przed Pałacem Prezydenckim, który jest miejscem świeckim!

 • xeroxxx

  Oceniono 16 razy 14

  w sumie to latwizna być PiSowcem - kazdy by mógł myśleć nie trzeba - pookupować - zwyzwać od parchów scyzorykiem chrzczonych jeśli ci zadaca trudne pytanie, a jak powiedzą że nie masz racji - to wystraczy rzucić, że morderca stalinowski rece zbroczone krwia, zbrodniczy rezim, Polakow Katolikow Patriotow zabijaja - i nikt cie Qurva nie ruszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • tess.1

  Oceniono 14 razy 14

  qrwa gonic ta ciemnote i holote gadaja ale nie wiedza o czymgdzies dzwoni ale nie wiedza gdzie !!! jak slucham ich wypowiedzi normalnie scyzoryk mi sie otwiera..... stare zacofane buraki... a niby warszawiacy LUDZIEEEEEEEE

 • tetradrachma

  Oceniono 15 razy 13

  Nie miejcie do tych nieszczęsników pretensji. Oni tez kochaja Polskę tak, jak ich uboga świadomość pozwala. To kanalie żerują na ich (chorym bo chorym) ale.....patriotyzmie. To kanalie ich ciemnotę podsycaja.

 • majo_rmajor

  Oceniono 13 razy 13

  A propos pomnika tekst piosenki J. Kaczmarskiego (polecam szczególnie ostatni wers). Co prawda ten utwór był o pomniku dla "najstarszego działacza lewicy" (nomenklatura "wielkiego wodza"), ale pasuje do PiSs.:
  Ballada o zasranym pomniku
  W jakimś dużym mieście tysięcznymi dłońmi
  Postawiono wielki i wspaniały pomnik.
  Z wyciągniętą ręką, w kroku nieprzerwanym,
  Stanął wielki człowiek z metalu odlany.
  Jego twarz i gesty reprezentowały
  Głoszone za życia szczytne ideały.
  Każdy więc przechodzień mógł je w lot odczytać
  I wprowadzić w życie i o nic nie pytać.

  To zagadka wielka i dla przyrodnika -
  Dlaczego gołębie srają na pomnikach.
  Ludzie przez czas pewien figurę czyścili,
  Lecz że bezskutecznie - wnet się zniechęcili.
  Z biegiem czasu smugi białawe odchodów
  Zdobywszy figurę sięgnęły jej schodów;
  Znikły całkowicie wszystkie rysy twarzy
  I przestała ona cokolwiek wyrażać.

  Gówna po pomniku wciąż się pięły w górę.
  Wkrótce otoczyły calutką figurę.
  I już gestu nie ma i nie ma już kroku
  Znikł już całkowicie błysk geniuszu w oku.
  Wszystko znikło w gównach! Zniknął pomnik cały,
  Nikt zeń nie odczyta żadnych ideałów!
  Jest na placu miasta, wielkością mu równa,
  WIELKA I WSPANIAŁA PIRAMIDA GÓWNA!

 • frank.west

  Oceniono 17 razy 13

  PŚIPADEK?!

 • majca1971

  Oceniono 12 razy 12

  Gdyby ktoś miał wątpliwości to od 10 kwietnia naród karmiony jest jedną słuszną informacją- w Katastrofie Smoleńskiej zginęli Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński. Tylko oni. I nikt inny. Tam na pokładzie nie było nikogo innego. Tylko mały karzeł i jego żona. Zginął bohatersko bo chciał wyprostować samolot i wylądować, tak jak to robią bohaterowie amerykańskich filmów. Tylko pomylił Boeinga z Tupolewem. Ale i tak bohater.

 • jo5348

  Oceniono 12 razy 12

  Ja widzę plus tej wkurzającej sytuacji. Kiedy te babcie i dziadki przeniosą się w inną rzeczywistość, a to już nie tak długo, Kościół obudzi się z ręką w nocniku, bo takim stanowiskiem przysparza sobie przeciwników. Oj, nie będzie komu dawać na tacę!
  I nie pomogą tu rydzykowe i pisowskie wrzaski. Wbrew pozorom laicyzacja kraju postępuje. Strasznie powoli, ale jednak. Starzy wymrą, młodzież wyjechała. A ta, co została ma już inną mentalność. Będzie więc wreszcie jak we Francji, gdzie naprawdę jest rozdział państwa i Kościoła. Kiedyś...
  A co do krzyza, mamy chyba władzę bezjajeczną.

 • andrutos

  Oceniono 12 razy 12

  Tak naprawdę, to mi ich strasznie żal. Skrzywdzeni, biedni ludzie. Zupełnie nie rozumieją świata, w którym żyją. Najgorsze, że cyniczni, wyrachowani politycy PiS i Rydzyk wykorzystują ich do swoich celów. Trzeba by jakoś otoczyć tych ludzi opieką, a nie z nich szydzić.

 • von.g

  Oceniono 14 razy 12

  Proponuje spisac co Ci ludzie wymyslaja i zrobic z tego film. David Lynch to przy tym wysiada.

 • fulkan

  Oceniono 12 razy 12

  co oni jarają ...czy to może stare zapasy krzyżyków .....przedawkowane na ból głowy....czy naprawde ten cały pisowki elektorat ma ptasie mozgi.... a co mnie najbardzie przeraża....to prawie połowa polaków..aaaaaaaaaaaaaaaale ból...

 • maz-47

  Oceniono 12 razy 12

  Jakakolwiek próba tłumaczenia tym ludziom czegokolwiek nie ma żadnego sensu. Oni i tak wiedzą swoje skutecznie podjudzani przez sektę Rydzyka i ekstremistów pisowskich.
  Szkoda jakichkolwiek słów i czasu, najlepsze wyjście to ich całkowicie ignorować.
  Ten gatunek nie ma szans na przetrwanie, takie postawy muszą doprowadzić do upadku zarówno tych ludzi, jak i całego PiS...

 • naczelny_troll_forum

  Oceniono 12 razy 12

  prawdziwy-moher każdy mierzy swoją miarą. Czołgi na ulicach to wasza stalinowsko-pisowska myśl przewodnia, a nie demokratycznie wybranych władz polskich.

 • dr_rybak

  Oceniono 14 razy 12

  Nienawiść jest jak dżuma.... Nawet krzyż jej nie przeszkadza.... bo dżuma to dżuma...

 • annarocznik1956

  Oceniono 11 razy 11

  Pycha Kaczyńskich winna śmierci tylu ludzi i kosztów podatników.

 • nie-tak

  Oceniono 11 razy 11

  Dobra reklama promująca nowoczesną i poprawną Polskę.;-)))))))

 • moccobaron

  Oceniono 11 razy 11

  Przenieść ich z tym krzyżem na Wawel, do ogrodu Dziwisza!

 • m.ignatiuk

  Oceniono 11 razy 11

  Po pierwsze: Jak pis miał monopol władzy to było ok, a jak jest po tu już jest źle? czyli myślenie w stylu "jak kali ukraść krowę to dobrze ale jak kalemu ukraść to źle". Myślenie ludzi ograniczonych i zmanipulowanych.
  Po drugie: Panie Prezydencie-Elekcie, z ciemnym ludem Pan nie wygrasz, przenoś Pan siedzibę prezydencką do Belwederu bo to nie ma sensu...chociaż może lepiej nie bo niektórzy odtrąbią swój sukces a to chyba jeszcze gorsze...
  Po trzecie: harcerze, jesteście z siebie dumni za narobienie takiego kwasu? miejcie jaja, sami przynieśliście te deski więc sami je zabierzcie

 • laksmana

  Oceniono 11 razy 11

  "PO reprezentuje ludzi biznesu i prywatnych ludzi. Natomiast PiS reprezentuje ludzi."
  No właśnie jakich ludzi?

 • st58

  Oceniono 11 razy 11

  O głupoto i iemnogrodzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • zigi73

  Oceniono 11 razy 11

  Przebrnąłem przez wszystkie wypowiedzi "obrońców".Było ciężko..
  Cholerny upał musi być w okolicach Pałacu albo zioło dramatycznie staniało.
  Tak to widzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX