Obrońcy krzyża spod Pałacu: Stalin też wybijał swoich [WIDEO]

Obrońcy krzyża spod Pałacu Prezydenckiego są nieugięci. - Całą noc pilnujemy krzyża - mówią. W rozmowie z naszym reporterem podzielili się swoimi uwagami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej i sytuacji politycznej po wyborach. - Stalin też wybijał swoich - komentuje jedna z osób fakt, że w katastrofie zginęli politycy koalicji rządzącej.


- Pilnujemy krzyża. Całą noc pilnujemy. Chcą zabrać ten krzyż - pan Komorowski z panią Waltz - mówią zgromadzeni przed Pałacem Prezydenckim. Nie chcą, żeby krzyż postawiony po tragedii smoleńskiej został przeniesiony w inne miejsce. Taką decyzję zapowiedział Bronisław Komorowski.

Jeden z mężczyzn spod Pałacu mówi, że krzyż może zostać usunięty dopiero po zbudowaniu odpowiedniego pomnika. - Tu ma powstać pomnik i dopiero postanowimy, co zrobimy z krzyżem - zapowiada.

"Stalin też wybijał swoich"

Pilnujący krzyża mają wątpliwości, co do przebiegu śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. - Z kopii czarnych skrzynek co można wywnioskować? A dlaczego prawdziwe nie przyszły? - zastanawia się obrońca krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego.

Jedna z pilnujących krzyża kobiet twierdzi, że nie była to katastrofa, ale zamach i naszemu rządowi nie zależy na szybkim zakończeniu śledztwa. Mimo tego, że zginęli tam również politycy koalicji. - Dla pewnej idei poświęca się i swoich. Stalin też wybijał swoich. Współpracowali z nim, a potem ich wybijał - mówi.

"Komorowski prezydentem wybranych"

- Uważam, że nie powinna rządzić jedna partia, bo to będzie dyktatura i anarchia - mówi jedna z kobiet sprzed Pałacu Prezydenckiego. Na pytanie, czym się ta sytuacja różniła, od lat 2005-2007, gdy PiS miało swój rząd i prezydenta, odpowiedziała: - To są dwie różne partie. Z mojego punktu widzenia PO reprezentuje ludzi biznesu i prywatnych ludzi. Natomiast PiS reprezentuje ludzi.

- Gdyby Jarosław Kaczyński wygrał wybory, to byłby prezydentem dla wszystkich, a pan Bronisław Komorowski będzie prezydentem dla wybranych - dodaje.

Więcej o:
Komentarze (384)
Obrońcy krzyża spod Pałacu: Stalin też wybijał swoich [WIDEO]
Zaloguj się
 • asaofetida

  Oceniono 70 razy 64

  rece i piersi opadaja....

 • boykotka

  Oceniono 70 razy 62

  Katotaliban w akcji. Stali to przy nich pikuś

 • znak_olania

  Oceniono 57 razy 53

  Polska biznesem stoi, ponad 50% biznesmenów i "prywatnych" ludzi:D
  Już drugi dziś błysk geniuszu biorąc pod uwagę Kurskiego - ciemiężcę sędziów piłkarskich.

 • frych47

  Oceniono 56 razy 52

  Boga trzeba czcić a nie byłego prezydenta bo we wierze katolickiej bałwochwalstwo jest grzechem a PiS nie ma monopolu na wiarę katolicką ci co nie chcą tam krzyża też chodzą do kościoła i głosowali na Komorowskiego.

 • cyndyndanda

  Oceniono 61 razy 51

  dzialania belzebuba z Torunia, czarnej sotni i narodowo-socjalistycznej partyjki sa jak widac
  efektywne - produkuja tasmowo katociemnote, ktora szczuta jest na demokratycznie wybrany rzad. Rzad powinien sprawe skierowac da sadu i po decyzji sadu, ktora jest
  oczywista (krzyz zostal nielegalnie postawiony przez jakichs szemranych harcerzykow),
  usunac zawalidroge.

 • gordon26

  Oceniono 53 razy 47

  Kwiat polskiej inteligencji, nie ma co
  Zastanawia mnie jedna rzecz? ok ludzie są bezdennie głupi, wierzą w każde słowo wypowiedziane przez Jarka i niektórych księży.
  Ale jak pamiętam na na krakow przedm jest sporo kościołów, a tam na pewno są osoby określane mianem duchownych?? a ten z kolei ma chronić ludzi przed grzechem,i nieść słowo boże mówiące o miłowaniu bliźniego swego jak siebie samego. postawię pytanie oczywiście retoryczne.
  Czemu nikt z nich się tam nie kopnął by wytłumaczyć tym wielkim katolikom iż granie sprawą krzyża do którego praw wyłącznych nie mają ,jest grzechem, oskarżanie bliźniego o zabójstwo to grzech, że żyd to tez człowiek a antysemityzm jest również grzechem??
  To już nie chodzi o ich edukację bo ona jest bezpowrotnie stracona, ale pasterz swe owieczki powinien strzec przed grzechem chyba że ma je głęboko.

  Im dłużej przyglądam się temu jak kościół traktuje państwo i wybiórczo reaguje tym bardziej jestem za tym by sam się finansował, i myślę że to powinien być priorytet w relacjach państwo kościół ( mam tu na myśli min nawoływanie do głosowania na wiadomo kogo z ambony) jeżeli oni nie potrafią dotrzymać zasady wolność wyboru, rozdziału państwa od kościoła i kościoła od polityki powinno się im za to podziękować, a wtedy będzie sytuacja klarowna. Głosują na kogo chcą nawołują robią co chcą w ramach wolności wyznań ale zero kasy niech się sami utrzymują. Może wtedy zauważą że o wiernych trzeba dbać
  ech ale się . a miało być tylko o babciach ...

 • llelewel

  Oceniono 61 razy 47

  A ja bym ten krzyż do Krakowa proponował zawieść – i obok krypty Pary Prezydenckiej postawić.

 • rob9965

  Oceniono 43 razy 41

  Nie wiedziałem że będę kiedyś za rozganianiem przy pomocy pał i gazu, ale tego już za wiele, Pałac Prezydencki to zbyt poważna instytucja żeby go oszołomy blokowały bo tak im się podoba.

 • tadeuszp3

  Oceniono 45 razy 41

  no cóż, zdjęcie "mówi samo za siebie"!
  apeluję do harcerzy - postawiliście to teraz zróbcie z tym porządek !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX