Dziennikarka CNN rezygnuje z pracy. Wychwalała mentora Hezbollahu na Twitterze

Octavia Nasr, dziennikarka CNN specjalizująca się w sprawach Bliskiego Wschodu, zrezygnowała z pracy po zamieszczeniu notki na Twitterze, w której wyrażała swój smutek po śmierci ajatollaha Mohammada Husseina Fadlallaha, jednego z patronów Hezbollahu.
Nasr napisała na Twitterze, że "było jej smutno, gdy dowiedziała się o śmierci ajatollaha Fadlallaha" i opisała zmarłego jako "jednego z wielkich ludzi Hezbollahu, do którego ma ogromny szacunek".

Niemal natychmiast po zamieszczeniu notatki Nasr przeprosiła i wytłumaczyła się na swoim blogu na stronie CNN. Dziennikarka przyznała, że "popełniła błąd" zamieszczając "prostacki komentarz" i tłumaczyła, że szanuje ajatollaha za "postawę wobec praw kobiet w świecie szyickim". "Nie znaczy to, że szanuję go za wszystkie inne rzeczy, które mówił i robił" - napisała.

Notatka Nasr wywołała burzę w internecie. Parisa Khosravi, wiceprezes CNN International, po rozmowie z dziennikarką poinformowała agencję AFP, że Nasr zrezygnuje z pracy dla stacji. - Jej wiarygodność jako korespondentki specjalizującej się w Bliskim Wschodzie została nadwyrężona - powiedziała Khosravi.

Nasr pracowała dla CNN od 1990 roku. Przez 20 lat informowała o najważniejszych wydarzeniach w regionie.

Więcej o: