Z redaktora naczelnego "Wprost" na felietonistę "Super Expressu"

Marek Król, były redaktor naczelny tygodnika "Wprost" i były główny udziałowiec AWR "Wprost", zadebiutował wczoraj na łamach "Super Expressu" jako stały felietonista tej gazety - podaje Presserwis.
Współpracę byłemu naczelnemu "Wprost" zaproponował Sławomir Jastrzębowski - redaktor naczelny "SE". Felietony Króla w tabloidzie będą pojawiały się w poniedziałki.

Marek Król do niedawna pisał do tygodnika "Wprost". Po felietonie "Nie polezie orzeł w GWna", opublikowanym 19 kwietnia, nowy właściciel "Wprost" (Platforma Mediowa Point Group), który kupił tygodnik od Króla, zrezygnował z jego komentarzy, a następnie zwolnił go dyscyplinarnie.

Nowy właściciel uznał bowiem, że Król m.in. rażąco naruszył obowiązek dbania o dobro pracodawcy, działał wbrew linii programowej obowiązującej w AWR "Wprost" i spowodował możliwość wszczęcia postępowania sądowego przeciwko pracodawcy o naruszenie dóbr osobistych bądź zniesławienie osób, które zostały obrażone w artykule (Adama Michnika, redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", i reżysera Andrzeja Wajdy).

Wydawca stwierdził, że publikacja felietonu naraziła go na poważne konsekwencje finansowe oraz na utratę zaufania wśród czytelników. Jednocześnie w wypowiedzeniu zaznaczono, że działania przeciw dobru pracodawcy były umyślne i noszą znamiona złej wiary.

Obecnie Król jest w sporze sądowym z AWR "Wprost". Domaga się uchylenia decyzji i odszkodowania.

Natomiast w marcu br. stałym felietonistą "Faktu" (Axel Springer Polska) został Stanisław Janecki, do końca stycznia br. naczelny "Wprost", a obecnie zastępca dyrektora Programu 1 Telewizji Polskiej ds. publicystyki.

Więcej o: