Portal "New York Times" najlepszy - przyznano nagrody Webby

Portale internetowe gazety "New York Times" i BBC oraz serwisy Twitter i Flickr są wśród zwycięzców tegorocznych internetowych nagród Webby. Prestiżowe statuetki w postaci sprężyny na okrągłym postumencie przyznano po raz czternasty.
"New York Times" wygrał w kategorii najlepsza internetowa informacja, a portal BBC otrzymał w tej kategorii nagrodę publiczności. Twitter i Flickr wyróżniono w kategoriach społecznościowych. Informatyk Vint Cerf uważany za jednego z ojców Internetu otrzymał nagrodę za całokształt twórczości, natomiast alternatywną grupę rockową OK Go uhonorowano za wybitne osiągnięcia filmowo-muzyczne.

Zwycięzców nagród Webby w ponad 70 kategoriach wyłania Międzynarodowa Akademia Sztuk i Nauk Cyfrowych; jury składa się z 550 internetowych ekspertów, biznesmenów, i intelektualistów. Osobne nagrody przyznają światowi internauci.

Ceremonia wręczenia statuetek odbędzie się 14 czerwca w Nowym Jorku, laureaci mają przed sobą nie lada zadanie, bo zgodnie z tradycją podziękowania mogą składać się najwyżej z pięciu słów.

Więcej o: