Waldemar Bonkowski z PiS: Rodacy włączcie rozum!

Biologiczną zagładą narodu w wykonaniu rządu PO straszy wiceprzewodniczący pomorskiego sejmiku Waldemar Bonkowski (PiS), który na rolniczej półciężarówce umieścił polityczne hasła
Rolnik z Kościerzyny Waldemar Bonkowski to obecnie najwyższy rangą na Pomorzu samorządowiec Prawa i Sprawiedliwości. Wiceprzewodniczący sejmiku należy do grona zaufanych działaczy braci Kaczyńskich, towarzyszy prezydentowi RP w większości wizyt w regionie. Dotąd znany był z kontrowersyjnych inicjatyw w Kościerzynie, gdzie wywieszał hasła "Dziś lesby-geje, jutro zoofiliści, kto pojutrze? Czy tak ma wyglądać wolność i demokracja? To jest SYFILIZACJA!!!".

Wymyślona przez niego "syfilizacja" zdobyła nawet pewną popularność, ale wbrew intencjom Bonkowskiego. Powstał m.in. blog o adresie syfilizacja.blogspot.com. Autor tej strony pisze, że " syfilizacja polityczna" nawiązuje do Bonkowskiego "w tym sensie, że ukazuje irracjonalność działań władzy (IV RP) i ich kretyńskie pomysły".

Ostatnio Waldemar Bonkowski postawił na patriotyzm. Dzwoniąc na jego telefon komórkowy, można wysłuchać hymnu polskiego, na poczcie głosowej nagrał powitanie "Witam Waldemar Bonkowski, Polska", na swoim półciężarowym fiacie ducato umieścił godło narodowe. Ale nie tylko. Zbudował też specjalny stelaż na półciężarówce i umieścił na niej profesjonalnie przygotowane banery. Napisał na nich "Rodacy Ojczyzna Gore!!! Przebudźcie się!!! Włączcie rozum!!! Dalsze rządy liberałów i załatwiaczy z PO to utrata wolności gospodarczej, ekonomicznej i politycznej...".

Napisał też: "Plan B - biologiczna zagłada narodu poprzez prywatyzację oraz ograniczenie dostępu do leczenia". Platformę nazywa "Porażką Obywatelską", a premiera Tuska - "Dyzmą". Po prawej stronie auta zawiesił hasło "Nie czytajcie najemników prasowych".

- Wyraziłem swoją myśl, bo nie ma uczciwego przekazu, a do społeczeństwa trzeba dotrzeć. Od tygodnia jeżdżę z tym w różne miejsca, ludzie podchodzą i gratulują pomysłu - mówi Bonkowski.

Półtoratonowy fiat służy działaczowi PiS do przewożenia towarów do gospodarstwa oraz do podróży do miasta. Bonkowski jest murowanym kandydatem PiS do sejmiku w jesiennych wyborach samorządowych. - To, co robię teraz, nie jest kampanią wyborczą - zaręcza. - Mam prawo wyrazić swój pogląd, a że mam odwagę cywilną, to efekt jest widoczny.

A szef klubu PiS Patryk Demski nie zamierza ograniczać swojego kolegi: - Taką ma Waldek formę ekspresji, ale u nas każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy.

Polecamy - Sąsiad do sąsiadki: "Wykończę cię, szmato"