"Tu nie ma żadnego drugiego dna". Schetyna przed komisją hazardową [NA ŻYWO]

- Nie mam żalu do premiera - tak Grzegorz Schetyna skomentował w czasie przesłuchania, to że został zdymisjonowany przez Donalda Tuska. Dodał też, że nie ma nic dziwnego w tym, że Jacek Cichocki nie zapisał w swoim kalendarium tego, że Schetyna spotkał się z Tuskiem 19 sierpnia, bo ich spotkanie nie dotyczyło ustawy hazardowej - Tu nie ma żadnego drugiego dna - mówił.


19.57 Posłowie najwyraźniej wyczerpali już zestaw pytań. Tymczasem salę opuścił przewodniczący Sekuła. - Pozwalam sobie ogłosić 10 minut przerwy na znalezienie przewodniczącego - powiedział poseł Arłukowicz

19.55 Skoro afery nie było, to skąd osoba pana premiera? - pyta posłanka Kempa. Także zapowiada "jedno z ostatnich pytań". "Czy Platforma Obywatelska za to, co się stało nie powinna przeprosić Polaków? - pyta Kempa. Schetyna: Najpierw powinniśmy wyjaśnić tę sprawę

19.47 - Zmierzamy do końca - zauważa poseł Arłukowicz. Pyta: Gdzie był przeciek? Schetyna: Przeciek był w "Rzeczpospolitej" 1 października. Nie chcę się silić na koncepcje. Nie będę udawał. Uważam, że nie było afery. Jeśli będzie złamanie prawa wtedy będziemy mówić o aferze. na razie jej nie widzę.

19.45 Posłanka Kempa szczególnie upodobała sobie dzisiaj pytania o spotkania na lotniskach. Tym razem pojawia się spotkanie ze Zbigniewem Ćwiąkalskim w towarzystwie córki

19.23 Dialog między Schetyną a Wassermannem. Wassermann: czy zna pan pana Forgacza? Schetyna; Nie. Wassermann: Czy pan go odwiedził: Skoro go nie znam to nie mogłem. Podchwytliwe pytanie, ale byłem czujny. Wassermann: A pana Stocha? Schetyna: wiem, że to taki skoczek. Innego nie znam

19.14 Posłanka Kempa wyciągnęła wątek lasów państwowych.

19.11 W pytaniu posłanki Kempy wraca tajemniczy pan Mdzikot.

19.07 Szef klubu PO mówi, w jakich okolicznościach poznał pana Bembenka. To było przy okazji zakładania radia Eska

19.06 Schetyna: Nie pamiętam, żeby o ustawie hazardowej mówiono na Radzie Ministrów. Drzewiecki nie prosił mnie o pomoc w ustawie hazardowej

19.03 Arłukowicz: Dochodziły mnie głosy, że pan delegował różnych ludzi do gabinetów politycznych. Schetyna: Nie mam takich możliwości

19.01 Arłukowicz i Schetyna rozmawiają o tajemnicy, jaką były objęte prace nad ustawą. - Ja nie jestem zbyt gadatliwy - mówi Schetyna. - To widać - mówi Arłukowicz. - Nie, no tutaj daję z siebie wszystko - odpowiada Schetyna.

18.40 Wassermann pyta, czy Schetyna wiedział o tym, że Sobiesiak był skazany za korupcję. - To było zaskakujące. Dowiedziałem się o tym z "Rzeczpospolitej", to była zaskakująca wiadomość. O tym nie pisała nawet prasa lokalna we Wrocławiu - dodał Schetyna.

18.34 Schetyna na pytanie Kempy odpowiada, że owszem był ma Florydzie u Mirosława Drzewieckiego, ale jak powtórzył "w tenisa, w golfa, w orkiestrze i w kasynach nie grywa"

18.30 Posłanka Kempa pyta, czy premier na spotkaniu sam pytał posła Chlebowskiego o ustawę hazardową, czy to Chlebowski wyszedł z inicjatywą rozmowy na ten temat

18.28 Schetyna relacjonuje przebieg kariery Marcina Rosoła. Zastrzega też, że nigdy nie rozmawiał o nim z posłem Andrzejem Halickim

18.23 Arłukowicz: Kim dla pana jest Marcin Rosół? Schetyna: To osoba z którą współpracowałem od 2002 r. Pomagał w pracach klubu parlamentarnego, był wolontariuszem. Poznałem go w klubie parlamentarnym.

18.12 Poseł Neumann pyta, czy Schetyna lobbował na rzecz jakiejkolwiek firmy hazardowej. Pyta, co oznacza, że Schetyna może stać za działaniami pana Bembenka. Takie stwierdzenie pojawiło się w stenogramach. Neumann: padło takie stwierdzenie, że "gra pan w innej orkiestrze". Schetyna: Ja nie gram w golfa, tenisa, ani w żadnej orkiestrze

18.02 Wassermann dopytuje o kontakty z szefem ABW, Bondarykiem. Świadek tłumaczy, że jako szef MSWiA miał kontakty oficjalne.

18.00 Kolej na Zbigniewa Wassermanna. Pyta o wpłaty Koska i Sobiesiaka na kampanię wyborczą Schetyny i Chlebowskiego.

17.59 Posłankę interesuje, czy Schetyna załatwiał "komuś cokolwiek na ostatnią chwilę".

17. 53 Kempę interesuje, czy Schetyna miał regularne narady z szefem ABW Krzysztofem Bondarykiem. Schetyna twierdzi, że to nie jego kompetencje. - Jedyny formalny związek, to że MSWiA i ABW mają sąsiadujące budynki - mówi

17.53 - O sprawie postawienia zarzutów przez prokuraturę w Rzeszowie Mariuszowi Kamińskiemu dowiedziałem się z mediów - mówi Schetyna.

17.50 Schetyna twierdzi, że nigdy nie rozmawiał z ministrem Czumą o szefie CBA Mariuszu Kamińskim. Zaprzecza, też że miał oficjalne spotkania z prokuratorem Bogdanem Zalewskim. "Spotykaliśmy się tylko w samolocie do Wrocławia"

17.49 Posłanka pyta: Czy rozmawiał pan z kimkolwiek o jakiej akcji służb specjalnych. Schetyna: W swoim życiu? Kempa: Nie, jako wicepremier. Schetyna: To nie. Kempa: A w życiu? Schetyna: To też nie

17.48 Beata Kempa pyta, ilu były wicepremier zna pracowników branży hazardowej. Schetyna przyznaje się do znajomości z Sobiesiakiem i Bembenkiem

17.42 Schetyna przypomina, jak Kapica trafił do rządu. "Wywindował" go strajk celników. Kapica był szefem Izby Celnej w Szczecinie

17.41 Kolej na Jarosława Urbaniaka. Pyta o plan skompromitowania ministra Jacka Kapicy. Schetyna twierdzi, że nic o tym nie wie

17.38 Schetyna cytuje stenogram spotkania Kosska z Sobiesiakiem przed spotkaniem ze Schetyną. Porównuje tekst przedstawiony przez Mariusza Kamińskiego na przesłuchaniu z tym, co opisywała "Polska". Hazardowi lobbyści mieli nazywać Schetynę "tym ważniejszym"

17.36 Schetyna twierdzi, że nic nie wie, jakoby Jan Kossek finansował kluby sportowe Śląska Wrocław

17.36 Arłukowicza interesuje, czy Kossek i Sobiesiak finansowali kampanię polityczną kogoś z PO. Schetyna przyznaje, że tak było w przypadku jego asystenta społecznego z Dolnego Śląska. To kandydat wspierany przez dolnośląskie kluby piłkarskie.

17.34 Arłukowicz pyta o spotkanie z posłem Chlebowskim. Interesują go pytania, jakie Chlebowskiemu zadawał premier w czasie rozmowy w Kancelarii. Schetyna twierdzi, że nie pamięta ich wszystkich

17.30 Posłowie wracają po przerwie. Przepytuje poseł Arłukowicz

16.13 - Sekuła zarządza przerwę do 17.25.

16.09 - Mógł to przyjąć jako zaangażowanie premiera rządu, który prowadzi ustawę, ustawę trudną - opowiada Schetyna o przepytywaniu Chlebowskiego przez Tuska.

16.05 - Neumann również zaczyna pytania o spotkanie 26 sierpnia. Interesuje go, czy pytania Tuska mogły wzbudzić podejrzenia Chlebowskiego. Schetyna uważa, że to niemożliwe.

16.04 - Czwarta godzina przesłuchania. Schetyna mówi, że bardzo rzadko kontaktował się z Sobiesiakiem w zeszłym roku. Wassermann po zadaniu tego pytania narzekał, że komisja nie ma dostępu do stenogramów podsłuchów.

15.56 - Po trzykrotnym napomnieniu Kempa oddała głos Wassermanowi. Pyta się on o spotkania z 19 i 26 sierpnia. Na przykład czy premier wtedy stawiał komuś zarzuty.

15.54 - Beata Kempa sugeruje, że świadek ukrywa nazwisko osoby, który poinformował Schetynę o nadzwyczajnym zainteresowaniu CBA Dolnym Śląskiem. Następnie zaatakowała Schetynę, że insynuuje, że CBA prowadziła jakieś nielegalne działania przeciwko niemu.

15.53 - Schetyna zeznał, że jak był w rządzie nie znał szczegółów projektu ustawy hazardowej PO, który został przyjęty w zeszłym roku. - Założenia się pojawiły, jako odpowiedź na to co się stało - mówi.

15.45 - Tu nie ma żadnego drugiego dna. Sprawa, o której rozmawialiśmy nie dotyczyła spraw hazardowych, inaczej niż kalendarium Cichockiego - tłumaczy fakt pominięcia spotkania Schetyny z Tuskiem w kalendarium Cichockiego. - Nie mam do niego pretensji - dodał.

15.43 - Beata Kempa chce wyjaśnić nieścisłości w wypowiedziach Schetyny. Świadek tłumaczy, że zainteresował się sprawą ustawy hazardowej dopiero po wybuchu afery. Dlatego też zalecił kwerendę w sprawie nielegalnych nacisków na urzędników MSWiA.

15.35 - Z zeznań świadka wynika, że mało interesował się branżą hazardową.

15.32 - Schetyna ponownie mówi, że nikt z polityków PO nie rozmawiał z nim nt. dopłat do gier hazardowych.

15.28 - Stefaniuk wraca z kolei do spotkania 19 sierpnia. Schetyna mówi, że nie rozmawiano wtedy ani o CBA, ani o Mariuszu Kamińskim.

15.26 - Chlebowski starał się pokazywać, że jego zaangażowanie wynika z tego, że czuje się odpowiedzialny za ten projekt - Schetyna znów opowiada na spotkaniu z 26 sierpnia.

15.23 - Trzecia runda pytań, a potem ma być przerwa obiadowo.

15.22 - Wracamy do spotkania z 26 sierpnia. - Nie było żadnych nazwisk. Omawiany był tylko proces legislacyjny - mówi Schetyna. Chlebowski, według niego, nie mówił o tym, że ktoś na niego naciskał.

15.20 - Schetyna znów opowiada o Adamie Wójciku i jego prośbie, żeby znaleźć dla niego i jego rodziny miejsce na wyjazd sylwestrowy do Szarotki.

15.15 - Kilkakrotnie Chlebowski podkreślał, że angażuje się w projekt ze względu na swoją odpowiedzialność za ten projekt i za wpływy do budżetu - mówi Schetyna. Arłukowicz pyta się, gdzie jest napisane, że jest on za to odpowiedzialny. Schetyna mówi, że poseł musi się o to zapytać Chlebowskiego.

15.14 - Schetyna nie pamięta, jakie pytania zadawał Tusk Chlebowskiemu, żeby ocenić jego zaangażowanie.

15.10 - Tusk pytał się Chlebowskiego o jego spotkania z Kapicą i Rostowskim. - Klasyczna rozmowa nt. procesu legislacyjnego i czy to zaangażowanie Chlebowskiego wykraczało poza normy - mówi Schetyna. - W jaki sposób premier dopytywał się Chlebowskiego? - drąży temat Arłukowicz.

15.09 - Arłukowicz pyta Schetynę o szczegóły jego spotkania z Donaldem Tuskiem i Zbigniewem Chlebowskim. Premier powiedział mu, że chce zapytać Chlebowskiego o jego zaangażowaniu w projekt ustawy hazardowej. Dlatego zorganizował spotkanie.

15.05 - Sekuła pyta o projekt ustawy hazardowej autorstwa PiS. Schetyna mówi, że nie zna tego projektu i nie pamięta o dyskusjach na jego temat w klubie PO.

15.02 - Mirosław Sekuła pyta o nowelizację ustawy hazardowej za czasów SLD. Wtedy miała miejsce tzw. pierwsza afera hazardowa. Schetyna pamięta, że chciano wtedy obniżyć dopłaty do automatów.

14.56 - Nie znam córki pana Sobieska. Jej sprawę znam z prasy - mówi Schetyna.

14.51 - Nie wiem dlaczego zmienił się stosunek Mariusza Kamińskiego do mnie - odpowiada świadek. Neumann wskazał, że w sierpniu Kamiński pisał, że Schetyna zachowywał się wzorowo ws afery hazardowej. We wrześniu jego opinie o świadku były już negatywne. Schetyna sugeruje, że to wynikało z emocjonalnego przeżycia tego, że prokuratura postawiła Kamińskiemu zarzuty.

14.49 - Jak długo pan zna Mariusza Kamińskiego - to pierwsze pytanie Sławomira Neumanna w drugiej rundzie przesłuchania. Znają się od 1987 roku, wtedy wspólnie działali w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów.

14.47 - Wassermann pyta się o relacje finansowe między klubami Sobiesiaka i Schetyny. Koszykarska drużyna byłego wicepremiera finansowała klub piłkarski. - Relacje były jednostronne - mówi.

14.44 - Małe nieporozumienie w komisji. - Ja staram się być osobą grzeczną i dobrze wychowaną... - mówi Schetyna. - Czy to jest jakaś sugestia? - przerwał mu Wassermann. Schetyna odpowiada, że "oczywiście nie". Jego wypowiedź zaś dotyczyła tego, że jak ktoś chce się spotkać z nim, to on zawsze dla takiej osoby spróbuje znaleźć czas. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku Sobiesiakiem i dlatego spotkali się w końcu na lotnisku.

14.41 - Poseł PiS dopytuje się, dlaczego Schetyna nie zareagował na notatkę Jacka Cichockiego, z której wynika, że byłego wicepremiera nie było na spotkaniu. Świadek mówi, że po prostu przyjął, że jego spotkanie nie musiało być zawarte w notatce Cichockiego, bo nie dotyczyło dopłat do gier hazardowych.

14.39 - Schetyna miał wrażenie po rozmowie, że premier będzie walczył o to, żeby przeznaczyć z budżetu państwa fundusze na budowę stadionów.

14.38 - Wassermann kontynuuje temat spotkania z 19 sierpnia. Świadek mówi, że wiedział, że zaproszony również na nie będzie Drzewiecki.

14.33 - Schetyna mówi, że spotkanie nie było protokołowane.

14.26 - Spotkanie Tusk-Drzewiecki zaczyna się o 16.00. Ja pojawiam się przed 17.00 - mówi Schetyna. Świadek mówi, że nie pamięta, żeby komukolwiek po spotkaniu mówił o nim.

14.24 - Kempa pyta o spotkanie na lotnisku. - O czym rozmawialiście na lotnisku? - pyta posłanka PiS. Schetyna tłumaczy ponownie, że nie pamięta o czym była rozmowa. Uważa jednak, że wszystko wskazuje na to, że rozmawiali o Śląsku Wrocław.

14.20 - Schetyna powiedział, że nie sądzi, że rozmawiał z kimkolwiek nt spotkania.

14.16 - Pyta Stefaniuk. Schetyna twierdzi, że "nie miał wrażanie", że na spotkaniu 19 sierpnia premier, w jakiś nadzwyczajny sposób, interesował się ustawą hazardową.

14.13 - Świadek ponownie opowiada o opinii, jakie wydało podlegające mu ministerstwo, nt. ustawy hazardowej. Przypomina również, jak w czasie rządów SLD opiniowano ówczesną nowelizację ustawy.

14.04 - Schetyna tłumaczy, że jego żonie udało się załatwić miejsca na pobyt sylwestrowy w Szarotce - hotelu Sobiesiaka. Załatwiła je znajomym - m.in. koszykarzowi Adamowi Wójcikowi i jego rodzinie, a nie, jak sugerował Mariusz Kamiński, lokalnym politykom. Dała sygnał obsłudze, że, jeśli zwolnią się miejsca, to ona zna osoby, które z nich skorzystają.

14.01 - Nowa runda pytań i zaczyna Jarosław Urbaniak.

14.00 - Rozpoczęło się posiedzenie. Jest tylko 4 członków komisji...

13.35 - Sekuła ogłasza 24-minutową przerwę. Przesłuchanie zostanie wznowione o 13.59, według czasu z komputera Sekuły.

13.34 - Każda ustawa hazardowa, jest ustawą specjalnej troski i zawsze wynikają z niej kłopoty - mówi Schetyna. Okazuje się, że świadek nie wiedział, że Zbigniew Chlebowski znał Sobiesiaka.

13.30 - Zna pan ministra Drzewieckiego od 1991 roku, Chlebowskiego od 2000 roku, Sobiesiaka od 2003 roku. Wie pan, że zajmuje się on branżą hazardową. To wszystko dzieje się w jednym rejonie (na Dolnym Śląsku - red.). Czemu pan nie poinformował pana premiera, że coś złego się dzieje - pyta się Arłukowicz. - To nie ma żadnego związku. Nigdy mi do głowy nie przyszło, że można wpływać na pisanie ustawy w ten sposób. Czemu mam spodziewać się, że ludzi, których znam, zachowują się nieetycznie? - odpowiada. - Nie przyszło mi to do głowy - dodaje.

13.29 - Arłukowicz dopytuje się o to, kiedy Schetyna dowiedział się o aferze.

13.25 - Schetyna nigdy nie zapytał się Mariusza Kamińskiego ws. zainteresowania CBA województwem dolnośląskim.

13.23 - Powiedział pan, że docierały informacje, że CBA jest zainteresowane Dolnym Śląskiem. Skąd do pana one docierały - zadaje pierwsze pytanie Bartosz Arłukowicz z Lewicy. Świadek odpowiada, że to były tylko nieoficjalne opinie. - Korytarz sejmowy jest szeroki - żartuje. Arłukowicz przypomina mu, że głosował za powstaniem CBA. - Jakbym wiedział, to bym przemyślał to głosowanie - odpowiada mu.

13.19 - Na razie nic nowego z zeznań wicepremiera się nie dowiedzieliśmy. Może w następnej rundzie pytań padną jakieś ważne odpowiedzi.

13.14 - Po raz kolejny Schetyna mówi, że MSWiA było przeciwko liberalizacji ustawy hazardowej.

13.08 - Mirosław Sekuła pyta o pismo Jacka Kapicy z 2008 roku, dotyczące konsultacji międzyresortowych projektu ustawy hazardowej.

13.04 - Z zeznań Schetyny wynika, że nikt nie próbował na niego wpływać, żeby próbował zmienić ustawę.

13.00 - Nie mam żalu, to jest tylko polityka - odpowiada na pytanie Sławomira Neumanna z PO, o to, czy ma żal do premiera, że go zdymisjonował. Po zadaniu tego pytania milczał przez 10 sekund. Następnie Schetyna mówi, że nigdy nie był u Ryszarda Sobiesiaka, ani w żadnym z jego ośrodków. Wynika z tego, że łączyła ich tylko luźna znajomość.

12.59 - Dlatego uważaliśmy, że trzeba utrzymywać limity lokalizacyjne - mówi Schetyna. Wicepremier wcześniej opowiedział, że w Turcji i Rosji po ich zniesieniu doszło do wzrostu przestępczości zorganizowanej, która korzystała ze zmian.

12.57 - Schetyna twierdzi, że interesował się ustawą, ale nie dopłatami.

12.51 - Wassermann dziwi się, że spotkanie dotyczyło spraw finansowych Euro 2012, którymi Schetyna się nie zajmuje. On tłumaczy, że ma dużą wiedzę nt. przygotowań do Euro 2012 i sportu w ogóle, więc to był powód dlaczego go zaproszono. - To nie był problem finansowy, ale polityczny - tłumaczy.

12.48 - Posłanka PiS ma nową metodę przesłuchania. Na przemian zadaje pytania dotyczące dwóch tematów. Teraz czas ma Zbigniew Wassermann. Na początku pyta się, od kogo i kiedy dowiedział się, że będzie uczestniczył w spotkaniu z 19 sierpnia. Sam premier miał go o nim poinformować.

12.43 - Kempa pyta, jaka była opinia MSWiA nt dopłat. Schetyna przyznaje, że było za dopłatami. Dodaje, że nie wiedział, jakie było stanowiska innych polityków i organów państwa w tej sprawie, bo się nią nie interesował.

12.40 - Wracamy do spotkania z 19 sierpnia. Schetyna wiedział przed nim, że będzie dotyczyła tylko sprawy Euro 2012.

12.38 - Kempa drąży temat odwołania Schetyny. Może szuka tam jakiś ukrytych faktów...

12.36 - Schetyna opowiada teraz, że po wybuchu afery premier rozpytywał się szczegółowo Schetynę o jego związki z branżą hazardową.

12.35 - Jakie były powody pana odejścia z rządu? - pyta się Beata Kempa. Nie owija w bawełnę. - Bo poprosił mnie premier - odpowiada świadek.

12.30 - Teraz Schetyna opowiada o spotkaniu w gabinecie Donalda Tuska, gdzie oprócz Schetyny był Drzewiecki. Według Mariusza Kamińskiego, miało wtedy dojść do przecieku. Schetyna opowiada, że rozmawiali o sytuacji budżetowej w 2010 roku oraz dopłatach do gier hazardowych, z których miano finansować budowę stadionu.

12.28 - Dowiedziałem się 1 października w Hadze. Leciałem na konferencję odnośnie Europolu - tak Schetyna odpowiada na pytanie, kiedy dowiedział się o aferze hazardowej. Wtedy opublikowano stenogramy z podsłuchów. Schetyna mówi, że Donald Tusk nie pytał się go wcześniej o Ryszarda Sobiesiaka.

12.27 - Nie grywam w golfa, co jest atutem w dzisiejszym dniu, ani nie grywam w tenisa ziemnego - odpowiada na pytanie Franciszka Stefaniuka.

12.26 - To jedyne spotkanie, jakie miałem z Ryszardem Sobiesiakiem w ciągu 2 lat - twierdzi Schetyna.

12.24 - Dodaje, że mogli rozmawiać o Śląsku Wrocław, bo z bilingów wynika, że Sobiesiak dzwonił potem do ludzi związanymi z klubem.

12.22 - Jeśli to spotkanie miało dotyczyć ustawy hazardowej, a takie były sugestię, to rozumiem, że po takim spotkaniu nastąpiłby kontakt z kimś, kto prowadzi pracę nad ustawą. Ale po spotkaniu ze mną nie dzwoni do Jana Koska, czy kogoś innego z branży hazardowej - dowodzi Schetyna.

12.16 - Były wicepremier przyznaje, że spotkali się na lotnisku. Tłumaczy, że wtedy miał napięty grafik, więc nie miał czasu się z nim spotkać w biurze. - Rozmawiamy niewiele, niedługo. Spotykamy się w miejscu centralnym lotniska - mówi.12.15 - Grzegorz Schetyna mówi teraz o swoim spotkaniu z Ryszardem Sobiesiakiem we wrześniu 2008 roku.

12.09 - Chodziło o to i tylko o to, żeby uratować piłkarski Śląsk. Nasza współpraca trwała dwa lata - mówi o swojej współpracy z Sobiesiakiem Schetyna.

12.07 - Razem z Ryszardem Sobiesiakiem działał w klubie - Śląsk Wrocław. Schetyna w sekcji koszykarskiej, a Sobiesiak piłkarskiej. Opowiada teraz historię tych klubów.

12.04 - Schetyna nie skorzystał z prawa swobodnej wypowiedzi. To nieczęsto się zdarza. Pierwsze pytania zadaje Jarosław Urbaniak z PO - o znajomość Schetyny z Sobiesiakiem i Janem Koskiem. Świadek twierdzi, że tej drugiej osoby nie zna.

12.03 - Świadek z kamienną twarzą słucha Sekuły. Wygląda na spokojnego i pewnego siebie.

12.00 - Na początku to co zwykle: Mirosław Sekuła wyczytał prawa i obowiązki świadka, a następnie Schetyna złoży przysięgę.

11.59 - Grzegorz Schetyna już na sali. Zaczynają.

11.54 - Rozmawiałem z Berlusconim o AC Milan - odpowiedział dziennikarzom Grzegorz Schetyna na pytanie o swoją znajomość z premierem Włoch. O to pytała Mirosława Drzewieckiego Beata Kempa.

11.51 - Posłowie będą pytali go na pewno o znajomość z Ryszardem Sobiesiakiem i sierpniowe spotkanie z premierem.

11.34 - Przesłuchanie zacznie się o godzinie 12.00 - w samo południe. Na razie na sali obrad nikogo nie ma, prawie tak samo, jak wtedy gdy Mirosław Sekuła zakończył przesłuchanie Zbigniewa Chlebowskiego.

Zobacz relację z przesłuchania i Mirosława Drzewieckiego i Zbigniewa Chlebowskiego

Więcej o: