RPO nie złoży zawiadomienia do prokuratury

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Janusz Kochanowski nie złoży dziś doniesienia do prokuratury na Ewę Kopacz - dowiedziała się reporterka Radia TOK FM.
Według informacji Radia TOK FM, Rzecznik Praw Obywatelskich ma jutro uczestniczyć w posiedzeniu komitetu pandemicznego zbierającego się przy Ministerstwie Zdrowia. - Dostałem zaproszenie i pani minister powiadomi mnie, jaki jest stan epidemii w kraju. Sytuacja, przynajmniej jeśli chodzi o kontakty dwóch ważnych urzędów, rysuje się optymistycznie - mówi Janusz Kochanowski.

Natomiast jeszcze dzisiaj rzecznik wizytuje Krajowy Ośrodek do spraw Grypy, by samemu zapoznać się z aktualną sytuacją grypową w Polsce.

W piątek rzecznik postawił minister zdrowia Ewie Kopacz ultimatum: albo do poniedziałku podejmie ona działania zmierzające do zakupu szczepionki przeciwko grypie AH1N1 - albo rzecznik skieruje do prokuratury doniesienie o sprowadzeniu przez szefową resortu zdrowia zagrożenia epidemiologicznego i niedopełnieniu obowiązków.

Konflikt interesów w biurze RPO?

Dzisiaj radio RMF FM podało z kolei, że Grzegorz Nogas - jeden z głównych doradców do spraw medycznych Rzecznika Praw Obywatelskich był współpracownikiem aktywnie działającej na polskim rynku firmy farmaceutycznej. Według informacji radia, Narodowy Fundusz Zdrowia już wcześniej zarzucił mu brak wiarygodności i działalność, która prowadzi do konfliktu interesów.

Raz na wozie, raz pod wozem. 2 lata rządu. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: Kliknij, by obejrzeć galerię