Min. Wypych: Protest pod domem Tuska niewłaściwy

- Nie wolno mieszać spraw prywatnych z publicznymi. Tak Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta komentuje dla portalu Gazeta.pl zapowiedziany na dziś protest pod domem premiera w Sopocie. O godz. 17 trójmiejski klub Gazety Polskiej i Stowarzyszenie Polska Racja Stanu będą protestować przeciwko odwołaniu Mariusza Kamińskiego ze stanowiska szefa CBA.
- Prezydent Lech Kaczyński już przy poprzednim proteście zorganizowanym przez stoczniowców przed domem Donalda Tuska wyrażał takim działaniom swoją dezaprobatę - mówi Paweł Wypych. Prezydencki minister podkreślił, że właściwym miejscem do wyrażania swojej opinii na temat odwołania szefa CBA Mariusza Kamińskiego byłaby Kancelaria Premiera.

Wypych: Sprawy prywatne powinny być oddzielana od publicznych


To będzie już trzeci w historii protest przed domem Donalda Tuska. Do tej protestowali tam tylko stoczniowcy.

Będzie protest pod KPRM

Sms zaczynający się od hasła: "Precz z korupcją ! Nie pozwolimy zniszczyć CBA" krąży wśród dziennikarzy i zapewne niektórych polityków. Jakaś organizacja (a może partia) nawołuje w nim do pikiety w obronie dobrego imienia "jedynej służby niezależnej od Zbycha, Grzecha i Szefa Szefów" i jej odwołanego wczoraj szefa - Mariusza Kamińskiego. Manifestacja ma się odbyć dziś pod kancelaria premiera i CBA w Alejach Ujazdowskich o godzinie 15.