Drzewiecki podaje się do dymisji. Natychmiast

- Podjąłem suwerenną decyzję. Podkreślam suwerenną. Składam dziś na ręce premiera Tuska moją dymisję ze skutkiem natychmiastowym - powiedział na konferencji prasowej minister sportu Mirosław Drzewiecki.
"Mam jedno nazwisko, jedną twarz i jedną rodzinę. Będę je chronił" | wideo


Premier Donald Tusk przyjął dymisję ministra - poinformował media rzecznik rządu Paweł Graś.

Zobacz: Pełny tekst oświadczenia ministra Mirosława Drzewieckiego >>

- Najlepiej będzie, jak powiem Wam co czuję, co myślę, tak jak to robiłem do tej pory z Wami - tymi słowami rozpoczął minister spotkanie z dziennikarzami.

Drzewiecki zapewnił, że będzie się ze swojej roli w lobbowaniu na rzecz firm hazardowych tłumaczył przed każdą instytucją, która tego zażąda.

- Nie jestem tylko ministrem, ale przede wszystkim jestem człowiekiem. Mam jedno nazwisko, jedną twarz, jedną rodzinę. Będą ich chronić za każdą cenę - powiedział wyraźnie smutny były już minister sportu dziennikarzom.

Mirosław Drzewiecki podziękował dziennikarzom za ostatnie dwa lata współpracy. - Stoję przed Wami z podniesionym czołem i żegnam się. Z nadzieją... nie, nie z nadzieją, z pewnością, że jeśli dojdzie do wyjaśnienia tej sprawy, będziemy mogli się spotkać ponownie. Dziękuję Państwo bardzo. Do widzenia - tymi słowami zakończył swoje zaledwie 3-minutowe wystąpienie.

Afera hazardowa: specjalny raport Gazeta.pl

Z materiałów CBA opublikowanych w czwartek przez "Rzeczpospolitą" wynika, że czołowi politycy PO, w tym szef klubu PO Zbigniew Chlebowski i minister sportu Mirosław Drzewiecki, mieli lobbować w interesie firm hazardowych.

W sobotę minister sportu na prawie 1,5-godzinnej konferencji prasowej tłumaczył się szczegółowo ze swoich powiązań z biznesmenami z branży hazardowej. Zdaniem komentatorów, nie przekonał do siebie opinii publicznej. Według doniesień medialnych, Donald Tusk chciał zdymisjonować ministra we wtorek na Radzie Ministrów.

Mirosław Drzewiecki to pierwszy minister w rządzie Donalda Tuska, który sam podał się do dymisji.

Minister Drzewiecki kontra PZPN