Petrolinvest zdementował informacje o upadłości EmbaJugNieft

Zarząd Petrolinvestu zdementował informację o złożeniu przez PNiG Kraków wniosku o upadłości kazachskiej spółki TOO EmbaJugNieft. Informacje na ten temat pojawiły się w prasie 26 września, podała spółka w komunikacie.
"Zarząd Petrolinvest informuje, że nie znajduje potwierdzenia informacja o złożeniu przez PNiG Kraków wniosku o upadłość kazachskiej spółki TOO EmbaJugNieft. Wniosek taki byłby całkowicie nieuprawniony, gdyż Spółka posiada wystarczające środki finansowe na rozliczenie należności z PNiG Kraków, natomiast szczegółowe warunki spłaty są przedmiotem rozmów Spółki z Grupą PGNiG"- podała spółka w komunikacie.

Zarząd potwierdził, że spółka posiada źródła finansowania, pozwalające na realizację programu inwestycyjnego i obsługę zobowiązań.

Równocześnie zarząd zdecydował o podjęciu kroków prawnych przeciwko wydawcy i redaktorom dziennika Rzeczpospolita, w związku z podaniem nieprawdziwej informacji, jakoby "1,04 mld zł to łączne zaległości Petrolinvestu na koniec czerwca".

Petrolinvest miał 283,11 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 3,03 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 33,79 mln zł wobec 81,02 mln zł rok wcześniej.