Work Service nie rezygnuje z połączenia z Optimusem

Spółka Work Service nie rezygnuje z umowy z Optimusem, ale planuje zbadanie sytuacji na rynku żeby sprawdzić czy wartość transakcji jest adekwatna, wynika z wypowiedzi dyrektora generalnego spółki Dariusza Rochmana dla ISB. Wcześniej Optimus poinformował, że obie strony dały sobie prawo do negocjacji z innymi podmiotami.
"Naszą intencją od początku było podpisanie listu intencyjnego bez zastrzeżenia dotyczącego prawa wyłączności. Nadal pracujemy nad transakcją z Optimusem, ale chcemy rozejrzeć się po rynku m.in. po to, żeby znaleźć dla niej benchmark i sprawdzić czy jej wartość będzie odpowiednia" - powiedział Rochman.

Wcześniej Optimus, w komunikacie giełdowym, poinformował że obie strony udzieliły sobie zgody na negocjacje z innymi podmiotami. Pod koniec lipca Optimus informował, że podpisał list intencyjny w sprawie zakupu 100% akcji Work Service z większościowymi udziałowcami tej spółki. W zamian Optimus miałby wyemitować do 94 mln akcji nowej emisji, po ich objęciu akcjonariusze Work Service objęliby kontrolę nad Optimusem. Oznaczałoby to odwrotne przejęcie i wprowadzenie Work Service na giełdę.

Prezes Optimusa Wiesław Skrobowski nie chciał szerzej komentować informacji. List intencyjny pomiędzy Optimusem a udziałowcami Work Service zakłada, że umowa inwestycyjna ma być podpisana do 1 października.

"Wszystko co mieliśmy do zakomunikowania przekazaliśmy w komunikacie" - powiedział Skrobowski w rozmowie z ISB.

Wcześniej obie strony prowadziły negocjacje z innymi partnerami. Optimus rozmawiał m.in. z CD Project, który - podobnie jak Work Service - miał plany giełdowe. Natomiast Work Service złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), ale prace nad nim są obecnie zawieszone na wniosek spółki, w związku z sytuacją na rynku finansowym.