Podejrzany o zabójstwo Kingi Legg uniknie ekstradycji?

40-letni Ian Griffin podejrzany o brutalne morderstwo Polki, Kingi Legg zamiast do francuskiego więzienia trafi najprawdopodobniej do szpitala psychiatrycznego.
Lekarze sprawdzający stan zdrowia podejrzanego, orzekli, że mężczyzna nie jest w stanie wziąć udziału w procesie, ze względu na problemy psychiczne - pisze Goniec.pl. To czwarte już odroczenie rozprawy o ekstradycję Brytyjczyka.

O jego wystąpiły w maju 2009 roku francuskie organy ścigania, które podejrzewają Brytyjczyka o morderstwo jego 36-letniej partnerki w jednym z luksusowych paryskich hoteli.

- Mój klient nie czuje się dobrze w więzieniu Wandsworth i jest pod stałą opieką tamtejszego zespołu psychiatrycznego - powiedział w piątek przed sądem adwokat Brytyjczyka. Zły stan zdrowia podejrzanego potwierdził w liście do sędziego więzienny specjalista. "Stan psychiczny Iana Griffina pogorszył się: nie jest w stanie stanąć przed sądem. Rozważamy przeniesienie go do szpitala na postawie Mental Health Act" - czytamy w korespondencji od psychiatry. Swojego sprzeciwu, co do takiego obrotu sprawy, nie wyraziła Ellie Searley, reprezentująca francuską prokuraturę. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 11 września.