Skandaliczny tekst rosyjskiej "Prawdy": Polacy byli sojusznikami Hitlera

- Polacy byli sojusznikami Hitlera, ich kraj tak jak Włochy stał się państwem nazistowskim. Polacy napadli na prawie wszystkich swoich sąsiadów, a Żydzi przetrwali dzięki obozom koncentracyjnym - takie skandaliczne tezy zawiera artykuł opublikowany przez angielskojęzyczne wydanie rosyjskiej "Prawdy"
Artykuł ma związek z przyjęciem przez OBWE rezolucji porównującej zbrodnie stalinowskie z tymi, jakie dopuścili się naziści. Autorka tekstu, Lisa Karpowa nie ukrywa, że artykuł jest odpowiedzią na uchwałę, jej zdaniem " obraźliwą dla narodu, który stracił w czasie wojny 26 mln obywateli".

Karpowa używa w tekście mnóstwa oszczerstw i historycznych przekłamań. Według niej w okresie od 1918 do 1924 r. Polska napadła na prawie wszystkich swoich sąsiadów. II Rzeczpospolita była agresorem, a w 1926 r. tak jak Włochy stała się państwem faszystowskim. Autorka przekonuje, że w 1934 r. ówczesne polskie władze, na czele z Józefem Piłsudskim zawarły z nazistowskimi Niemcami pakt o nieagresji. W 1938r. Polska poparła niemiecką agresję na Czechosłowację, a na konferencji w Monachium Hitler reprezentował także interesy Polski i Węgier.

Intryganci i agresorzy

II Rzeczpospolita wielokrotnie napadała na swoich wschodnich sąsiadów. Uczyniła tak dwukrotnie wobec Ukrainy. Podbiła też część Białorusi i Litwy. Polacy wkroczyli i zajęli litewską stolicę, którą według autorki jest Tallin! (czyli stolica Estonii - red.).

Polacy, zdaniem rosyjskiej publicystki dokonali masakry etnicznej ludności niemieckiej zamieszkującej w kilku wioskach w okolicach Gdańska.

Karpowa twierdzi, że przyczyną wybuchu II wojny światowej była prowokacja, jaką Polacy dokonali ze wsparciem Brytyjczyków. Polacy zorganizowali bowiem napad na niemiecki konwój, który przewoził maszynę szyfrującą Emigmę. - Dlatego można uważać, że intryga uknuta przez Polaków przyczyniła się do wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej - twierdzi autorka.

Winowajcy jako ofiary

Ofiarami masowych mordów dokonanych przez Polaków byli m.in. prawosławni Ukraińcy i Białorusini, którzy odmówili przejścia na katolicyzm oraz ok. 1,5 mln rosyjskich jeńców wojennych.

Autorka sugeruje również, że za śmierć 3 mln polskich Żydów odpowiadają Polacy, a 240 tys. ocalałych z Zagłady przetrwało dzięki temu, że trafiło do Rosji lub do obozów koncentracyjnych (!).

- Polacy lubią przedstawiać się jako ofiary. Nigdy jednak nie czuli się winni za zbrodnie, jakich sami się dopuścili - podsumowuje rosyjska publicystka.

"Prawda historyczna" wg. rosyjskiej prasy

Publikacja "Prawdy" to kolejny, szkalujący Polskę tekst jaki ukazał się w rosyjskiej prasie. Wcześniej ministerstwo obrony Rosji umieściło na swojej oficjalnej stronie internetowej tekst, w którym odpowiedzialnością za rozpętanie II wojny światowej obarczono Polskę. Ukazał się on w dziale "Encyklopedia Wojskowa", w rubryce "Historia - przeciwko kłamstwu i fałszerstwom". Jego autorem jest pułkownik Siergiej N. Kowalow z Instytutu Historii Wojennej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. - Wszyscy, którzy bezstronnie studiowali historię II wojny światowej, wiedzą, że rozpoczęła się ona z powodu odmowy Polski spełnienia niemieckich roszczeń. Jednak mniej znane jest to, czego od Warszawy chciał Adolf Hitler - napisał w tekście Kowalow.