Za paczkę papierosów zapłacił... 23 biliardy dolarów

Josh Muszyński zatrzymał się na stacji benzynowej, kupił papierosy i zapłacił. Gdy rano sprawdził bilans na swoim koncie ze zdziwieniem odkrył, że papierosy kosztowały go... 23 biliardy dolarów - donosi BBC. Dokładnie 23,148,855,308,184,500 dolarów.
Gdy rano w internecie sprawdzał zawartość swojego rachunku, zobaczył że w kategorii "kupowanie towarów lub usług" widnieje obciążenie na sumę 23 milionów miliardów dolarów. Jak donosi BBC mężczyzna popędził więc z powrotem na stacje benzynową, gdzie poprzedniego wieczora kupił papierosy. Tam jednak nikt nie umiał mu pomóc.

Następne kilka godzin spędził rozmawiając przez telefon z kolejnymi pracownikami Bank of America. Mimo, że i tam nikt nie był w stanie wyjaśnić mu co właściwie zaszło - dług anulowano.

- Całe szczęście. To nie są pieniądze, które byłbym w stanie kiedykolwiek spłacić. Ani moje dzieci. Ani wnuki, ani właściwie nikt - cytuje BBC Muszyńskiego.

Dla porównania informujemy: cały produkt krajowy USA jest wart 14 bilionów dolarów. Czyli ponad 1500 razy mniej, niż Muszyński miał zapłacić za papierosy.