Polka Lidia Geringer de Oedenberg została kwestorem w PE

Lidia Geringer de Oedenberg z SLD będzie kwestorem w Parlamencie Europejskim - tak zdecydowali deputowani w głosowaniu. W Strasburgu zakończyły się dwudniowe wybory parlamentarnych władz.
Polska deputowana, zgłoszona przez socjalistów, została wybrana w pierwszym podejściu, zdobywając bezwzględną liczbę głosów. Lidia Geringer de Oedenberg mówiła po wyborze, że przez najbliższe dwa i pół roku będzie miała pod lupą finanse Parlamentu. - Wszystkie kwestie finansowe i administracyjne dotyczące posłów, łącznie z dietami i rozliczeniami, z listą lobbystów są w gestii kwestorów - tłumaczyła polska deputowana.

Kamiński miał mniej szczęścia

Mniej szczęścia miał natomiast polski europoseł Michał Kamiński z PiS-u, który chciał być wiceprzewodniczącym Parlamentu, ale odpadł w głosowaniu. CZYTAJ WIĘCEJ>>

W ramach rekompensaty został szefem grupy konserwatywnej i dziś przekonywał, że otrzymał większe uprawnienia. - Lepiej być jednym z pięciu szefów grup niż być jednym z 14 wiceprzewodniczących - dodał. Michał Kamiński podkreślał też, że szefowie grup politycznych zasiadają w Konferencji Przewodniczących, która podejmuje decyzje dotyczące prac Parlamentu.