Michael Jackson nie żyje, reanimacja trwała godzinę

Sekcja zwłok Michaela Jacksona rozpocznie się dzisiaj po południu. Jackson zmarł wczoraj o godz. 23.26 polskiego czasu. Wcześniej ktoś z jego otoczenia wezwał karetkę do wynajętej rezydencji w Los Angeles. Reanimacja piosenkarza trwała godzinę.

Michael Jackson nie żyje. Forum: Wasze reakcje | Raport specjalny: najnowsze informacje | Daily Motion: teledyski | Twitter: wpisy fanów | Galeria: zdjęcia Michaela Jacksona | Infomuzyka: reakcje świata muzykiMichael Jackson nie żyje - wideo


- Syn jest w ciężkim stanie - powiedział wczoraj w nocy ojciec Jacksona. Początkowo wiadomo było jedynie, że muzyk w ciężkim stanie trafił do szpitala. Niektóre media zaczęły pisać o reanimacji Jacksona. Pojawiły się pierwsze informacje mówiące o tym, że "piosenkarz nie oddycha".

15 minut po północy było już jasne - Michael Jackson, niekwestionowany król popu nie żyje. O zgonie Jacksona jako pierwszy napisał plotkarski portal TMZ.com, inne media z początku donosiły, że muzyk jest w śpiączce i w ciężkim stanie. Jednak z każdą kolejną minutą serwisy internetowe, stacje radiowe czy telewizyjne potwierdzały, że Jackson zmarł.

Ludzie płaczą na ulicach

Gdy tylko pojawiła się wiadomość o przewiezieniu gwiazdy do Centrum Medycznym UCLA, pod budynkiem zebrały się tłumy fanów. Fani gromadzą się pod szpitalem w Los Angeles - zobacz zdjęcia.

- Młodzi ludzie stoją na ulicy, płaczą i trzymają się za ręce - pisały serwisy na całym świecie. Pod szpitalem zebrały się dziesiątki dziennikarzy.

Pierwsze oficjalne doniesienia o śmierci Jacksona pojawiły się później. O 1.30 naszego czasu koroner poinformował, że stwierdził zgon. - O ile wiem, do szpitala trafił z wstrzymaną akcją serca i chwilę później stwierdzono zgon. W tym momencie, powtarzam, nie ma więcej medycznych informacji - opowiadał.

Jak informował porucznik policji Fred Corral, zgon stwierdzono o godz. 23.26.

Dokładne przyczyny śmierci nie są znane

Władze zapewniają, że opinia publiczna bardzo szybko pozna powód śmierci Jacksona. - Wszystko wciąż jest w toku. Będziemy domagali się szybkiego przeniesienia ciała ze szpitala do naszego ośrodka, gdzie zbadamy zwłoki w celu ustalenia przyczyny śmierci - zapewnił koroner.

Około 3.00 w nocy ciało zostało przetransportowane do biura koronera. Jednak oficer odmówił wszelkich komentarzy o możliwe pozamedycznych przyczynach zgonu.

Niedługo potem cały świat obiegło ostatnie zdjęcie Michaela Jacksona. Ujawniała je telewizja CNN. Fotografia została zrobiona, kiedy gwiazdor był wynoszony ze swojego domu do karetki.

Około 3.30 fani obserwowali, jak ciało ich idola transportowano helikopterem do kostnicy. Tam zostanie przeprowadzona autopsja. Patolodzy będą szukali uszkodzeń serca, ale również obcych substancji we krwi Jacksona.

Rodzina prosi o poszanowanie prywatności

Nad ranem polskiego czasu brat piosenkarza i rzecznik rodziny, Jermaine Jackson potwierdzi, że reanimacja Jacksona trwała ponad godzinę. Zaapelował do mediów o poszanowanie prywatności rodziny w tych "trudnych chwilach".

Do Los Angeles zjechała się rodzina piosenkarza. W szpitalu zebrali się niemal wszyscy jego najbliżsi.

"Rutynowe śledztwo"

W rezydencji Jacksona prowadzone jest dochodzenie. Jak zapewniali oficerowie, to rutynowe śledztwo prowadzone w przypadku śmierci znanej osoby.

Działania policji oraz nagłe okoliczności śmierci gwiazdora podsycały jednak plotki dotyczące stanu zdrowia gwiazdora. Nie jest tajemnicą, że Jackson od dawna cierpiał z powodu licznych problemów zdrowotnych. Jego zmagania z kolejnymi schorzeniami były szeroko opisywane przez tabloidy. Przeczytaj historię choroby Jacksona.

Gwiazdy płaczą

- Nie mogę przestać płakać po tym, kiedy usłyszałam te straszne wieści. Zawsze podziwiałam Jacksona. Sercem jestem teraz przy trójce jego dzieci i całej rodzinie Jacksonów - oświadczyła Madonna. Cały świat muzyki opłakuje śmierć wielkiego piosenkarza.

- Michael Jackson był moim idolem całe życie - powiedziała Celine Dion. Przeczytaj, jak gwiazdy wspominają Króla Popu.

Michael Jackson nie żyje. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:
Kliknij, by obejrzeć galerię