Matka ważącego 251 kilogramów 14-latka trafi przed sąd

Matka 14-latka, który waży 251 kilogramów, została oskarżona o zaniedbanie - donosi telewizja CBS. W amerykańskiej Karolinie Południowej przypadek potężnie otyłego nastolatka rozpoczął dyskusję nad tym, czy prawo może interweniować w sprawy rodzinne w takich sytuacjach.
Matka Alexandra Drapera, Jerri Gray, została oskarżona o zaniedbanie, które doprowadziło do takiej otyłości. - Było kilka okazji, aby Alexander trafił na profesjonalne leczenie w ostatnich miesiącach, ale niestety nie zostały one wykorzystane - cytuje CBS porucznik Shea Smith z lokalnej policji. Sama Gray, niedawno wypuszczona z aresztu za kaucją 50 tysięcy dolarów, utrzymuje że nie stać jej na wysłanie syna do kliniki leczenia otyłości.

Alexander znajduje się pod opieką departamentu ds. spraw społecznych, według którego zdrowie dziecka jest zagrożone - trafiło do szpitala.

Jerri Gray pojawiła się w telewizyjnym "The Early Show" wraz ze swoim prawnikiem, gdzie odpowiadała na pytania odnośnie swojego syna. - W dużej mierze wynika to ze stylu życia. Wielokrotnie musiałam pracować na pełnym etacie, albo na dwie zmiany, czy nawet trzy - często nie było mnie w domu - odpowiedziała, zapytana o to jak to się stało, że nastoletni Alexander tak bardzo utył.

Gray powiedziała w programie, że starała się pilnować diety swojego syna, ale wielokrotnie musiała karmić go jedzeniem z fast foodów, bo nie miała czasu gotować.

Zapytana o to, czy mogła coś zrobić aby zapobiec takiej otyłości syna, odpowiedziała: "gdy pracowałam na dwie zmiany mogłam więcej czasu spędzać w domu i poświęcać go na przygotowanie diety niskotłuszczowej dla syna". Matka utrzymuje, że władze źle zrobiły odbierając jej syna i powinien on znajdować się z nią. - Psychicznie on potrzebuje być ze mną. Oboje powinniśmy być pod opieką każdego programu, jaki władze chcą dla nas przygotować i czerpać z tego korzyść. Nasze życie będzie trwać i nauczymy się jak to kontrolować - mówiła w programie telewizyjnym.