Niszczyciel USA będzie próbował zatrzymać statek Korei Płn.

Amerykański niszczyciel USS John McCain będzie próbował zatrzymać północnokoreański statek, na którym znajdować się może ładunek nuklearny - podaje FoxNews powołując się na informacje z amerykańskiego Departamentu Obrony.
Północnokoreański statek Kang Nam, który - jak donosi telewizja FoxNews - może mieć na pokładzie materiał nuklearny, wypłynął z Korei Północnej w środę. Statek cały czas jest śledzony przez amerykański wywiad i marynarkę wojenną.

Jak donosi dziś telewizja Fox, amerykański niszczyciel USS John McCain ma zatrzymać statek Kang Nam, jak tylko ten oddali się od chińskiego wybrzeża. Najprawdopodobniej statek zmierza w kierunku Singapuru.

Jeśli północnokoreański statek rzeczywiście transportuje ładunek nuklearny, będzie to pierwszy przypadek złamania rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która weszła w życie w ostatni piątek. W rezolucji nakazano marynarkom wojennym zmuszanie Korei Północnej do przestrzegania różnych rezolucji uchwalonych jako "kary" za prowadzenie nielegalnych testów z bronią nuklearną.

Niszczyciel USS John S. McCain (DDG-56) jest częścią VII Floty amerykańskiej marynarki. Został nazwany na cześć admirałów: Johna S. McCaina seniora i Johna S. McCaina juniora - dziadka i ojca senatora Johna McCaina.