Pomorze Zachodnie i województwo lubuskie: dwa mandaty, dwóch faworytów

Okręg nr 13 jest rozległy, ale do rozdania będą najpewniej dwa mandaty.
Jeden zdobędzie Sławomir Nitras, drugi - najpewniej Bogusław Liberadzki.

Liberadzki - dobrze oceniany europoseł SLD - ma duże szanse na reelekcję z okręgu, z którego wybrano go w 2004.

Nitras - poseł PO - to także faworyt, w dodatku pochodzący ze Szczecina i popularny w tym mieście, co zwiększa jego szanse. Dla reszty mandatów już pewnie nie starczy - zwłaszcza, że PiS poniekąd oddało ten okręg walkowerem.

Wystawiło tu na pierwszym miejscu spadochroniarza - co prawda znanego, ale pochodzącego z Małopolski i niezbyt popularnego b. ministra gospodarki, Marka Górbarczyka.

Pełne listy wyborcze

Lista nr 1. Unia Polityki Realnej
1. Jerzy Patelka
2. Andrzej Robert Turczyn
3. Bogdan Edward Grobelny
4. Roman Wilant
5. Jan Gładkow
6. Bartosz Jacek Ogonowski
7. Stanisław Bieda
8. Jakub Zbigniew Kijański
9. Karol Kamil Stojek
10. Jakub Marcin Szałatkiewicz


Lista nr 2. Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Juliusz Engelhardt
2. Józef Rubacha
3. Jan Krawczuk
4. Maciej Szykuła
5. Józef Frąś
6. Andrzej Matyjaszek
7. Adam Jaskulski
8. Elżbieta Polak
9. Bartłomiej Toszek
10. Andrzej Dycha


Lista nr 3. Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
1. Zbigniew Krakowiak
2. Jerzy Leszczyński
3. Zbigniew Wysocki
4. Mieczysław Sławomir Ceranka
5. Elżbieta Pilecka
6. Bogusław Andrzej Kuleta
7. Jerzy Sylwester Kopaszewski
8. Wiesław Rychlik
9. Ewa Mirosława Kapitaniec


Lista nr 4. Polska Partia Pracy
1. Robert Marcin Stępień
2. Wioletta Maria Jakubowska
3. Grzegorz Bernard Dudek
4. Tomasz Franciszek Pasieka
5. Jolanta Paś
6. Anna Maria Perepeczko
7. Marcin Witold Cholewiński
8. Magdalena Monika Mieczkowska
9. Radosław Medyńska
10. Bolesław Bredlak


Lista nr 5. Libertas
1. Krzysztof Piotr Zaremba
2. Sławomir Ligęcki
3. Magdalena Lipiec
4. Małgorzata Iwona Gembiak
5. Monika Maria Kaczorowska
6. Ewa Srebrniak-Daleka
7. Ewelina Maria Kandyba
8. Marek Machaj
9. Zdzisław Krzysztof Woźniak
10. Carlo Paolicelli


Lista nr 6. Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
1. Bogusław Liberadzki
2. Dariusz Wieczorek
3. Jolanta Danielak
4. Emilian Popławski
5. Joanna Agatowska
6. Paweł Leszczyński
7. Jerzy Zaroda
8. Kazimierz Kęs
9. Jacek Woźniak
10. Radosław Drozdowicz


Lista nr 7. Porozumienie dla Przyszłości - Centrolewica
1. Radosław Paweł Popiela
2. Robert Smoleń
3. Ewa Izabela Koś
4. Aneta Kremer-Seredyńska
5. Andrzej Krzysztof Lindecki
6. Joanna Grudzińska
7. Karolina Jankowska
8. Adam Jan Fularz
9. Piotr Łukasz Janiczek
10. Irena Lidia Adamczyk


Lista nr 8. Prawica Rzeczypospolitej
1. Piotr Słomski
2. Jacek Piotr Guzikowski
3. Zbigniew Piotr Majzner
4. Krzysztof Leszek Kosiński
5. Elżbieta Grandys
6. Władysław Henryk Czyżewski
7. Wiesław Szajko
8. Alfred Zdzisław Łubniewski
9. Iwona Sylwia Grześkowiak


Lista nr 9. Platforma Obywatelska
1. Sławomir Nitras
2. Artur Zasada
3. Magdalena Kochan
4. Piotr Jedliński
5. Tomasz Hałas
6. Krzysztof Machalica
7. Klaudiusz Balcerzak
8. Michał Wasilewski
9. Artur Mackiewicz
10. Sławomir Preiss


Lista nr 10. Prawo i Sprawiedliwość
1. Marek Gróbarczyk
2. Marek Ast
3. Czesław Hoc
4. Elżbieta Rafalska
5. Mirosława Jolanta Masłowska
6. Elżbieta Teresa Płonka
7. Maciej Stanisław Kopeć
8. Waldemar Jaworowski
9. Zbigniew Kościk
10. Michał Jach