Michał Kamiński, nr 1 PiS-u w Warszawie

Michał Kamiński jest "jedynką" PiS w Warszawie i współtwórcą kampanii wyborczej tej partii.
Ma wykształcenie średnie. Studiów nie ukończył. Od młodości działał w prawicowych partiach: NOP, a potem w ZChN. Przez cztery lata był rzecznikiem prasowym tej drugiej partii. Współtworzył Porozumienie Prawicy, które w 2002 roku stało się częścią PiS-u. W latach 1997-2004 był posłem AWS, a potem partii braci Kaczyńskich.

W 2004 roku został europosłem z okręgu warszawskiego. Później łączył działalność w europarlamencie z tworzeniem wraz z Adamem Bielanem strategii wizerunkowej PiS-u, przez co są od tamtego czasu określani jako spin doktorzy. Kamiński przyczynił się do podwójnego zwycięstwa wyborczego w 2005 roku.

W 2007 roku zrezygnował z mandatu europosła, żeby zająć się poprawą wizerunku prezydenta. Został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta, odpowiedzialnym za politykę medialną. W tym samym roku współtworzył kampanię parlamentarną PiS-u. Po porażce wyborczej spadła na niego i Bielana fala krytyki, ale udało im się obronić pozycję w partii. Głównymi krytykami - a zarazem przeciwnikami jego wewnątrzpartyjnej frakcji "Bielanów" - byli "ziobrowcy" i związany z nimi Jacek Kurski.

W tych wyborach znów startuje z okręgu warszawskiego, a mandat zdobędzie na pewno. Wraz z Kurskim, Bielanem i Markiem Migalskim współtworzy kampanię PiS-u w tych wyborach. W sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej" uzyskał 25 proc. poparcia warszawiaków.