Jakubiak: Palikot prowadzi kampanię reklamową alkoholu

- Pan Palikot prowadzi tak naprawdę kampanię reklamową. Czy Państwa nie dziwi, że on prowadzi sprawę tego alkoholu, pijaństwa prawie dwa lata? - pytała w Radio Zet posłanka PiS, była minister w Kancelarii Prezydenta Elżbieta Jakubiak zapytana o zamawiane przez prezydenta plastikowe butelki z alkoholem. Po ujawnieniu sprawy Janusz Palikot wrócił do oskarżeń o alkoholizm prezydenta.
Pałac Prezydencki kupuje "małpeczki"


- Ja myślę, że pan prezydent nie pije w plastiku alkoholu. Na pewno mogę to państwu powiedzieć. - zapewniała Jakubiak dodając, że podejrzewa Palikota o to, że pije.

- Może pan Palikot właśnie pije i chce, żeby Polacy pili - sugerowała posłanka.

Palikot wraca do "alkoholizmu prezydenta"

Według Palikota takie zakupy świadczą o tym, że prezydent może mieć jednak problemy z alkoholem.

- Do środy czekam, aby prezydent przekazał potwierdzone przez lekarzy zaświadczenie o tym, czy jest alkoholikiem, czy nie - powiedział poseł Janusz Palikot na specjalnie zwołanej konferencji prasowej pod swoim domem na Starym Mieście w Lublinie.

Jakubiak: Prezydent nie jest gruby, tylko ma okrągłą głowę

- Nie zagłosowałabym na Lecha Kaczyńskiego patrząc na niego tylko przez telewizję. Prezydent ma złe notowania, bo jest przedstawiany jako mały, gruby człowiek, który krzywo siedzi - tłumaczyła najgorsze od rozpoczęcia prezydentury notowania Lecha Kaczyńskiego Jakubiak.

Jej zdaniem prezydent nie jest gruby, ani niski a wygląda tak w telewizji, bo "jest filmowany od dołu". - Prezydent nie jest gruby, ale ma okrągłą głowę - mówiła posłanka w Radio Zet.