Prof. Środa kandyduje do europarlamentu

Prof. Magdalena Środa wystartuje w wyborach europejskich poinformowała "Gazeta Wyborcza". - Traktuję to jako akt odwagi, bo nie znoszę polityki - mówi "Gazecie" prof. Środa.
Magdalena Środa będzie kandydowała z listy Porozumienia dla Przyszłości Centrolewica z okręgu łódzkiego - dowiedziała się "Gazeta". - Od lat ubolewam nad brakiem kobiet w polityce i namawiam je do przejęcia władzy, ale nie jestem widać dość wiarygodna jako teoretyk, spróbuję więc jako praktyk. Kandydując, zmienię chociaż minimalnie proporcje kobiet i mężczyzn w tych wyborach, które są dramatyczne na niekorzyść kobiet - mówi "Gazecie". - Chciałam poza tym wesprzeć ugrupowanie, które jest proeuropejskie nie tylko jeśli chodzi o interesy ekonomiczne, ale także jeśli chodzi o wspólnotę wartości: liberalnych, równościowych, oświeceniowych, laickich - dodaje prof. Środa.

Centrolewica to lista firmowana przez Dariusza Rosatiego, europosła SdPL, który o reelekcję powalczy w Warszawie. Z Centrolewicy kandydują też m. in. Janusz Onyszkiewicz (Małopolska i Świętokrzyskie), Józef Pinior (Wrocław), prof. Tomasz Nałęcz (Mazowsze), nad startem zastanawia się Marek Borowski.