Niesiołowski: Kaczyński traci kontakt z rzeczywistością, obraził Gabon

- Poseł Kaczyński obraził najpierw Słowację. Można powiedzieć, że żartobliwie. Ale obrażenie Gabonu już nie było żartobliwe. Ten człowiek traci kontakt z rzeczywistością - tak Stefan Niesiołowski z PO skomentował wczorajszą konferencję Jarosława Kaczyńskiego na temat udziału Polski w unijnym szczycie poświęconym kryzysowi. Jak dodał, krytyka premiera Tuska była niepoważna.
Obraził Słowację i Gabon?

Niesiołowski mówił o niedawnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o "ciemnościach na Słowacji" oraz o wczorajszym wystąpieniu, na którym prezes PiS kpił z Donalda Tuska mówiąc: Równie dobrze można powiedzieć, że Gabon nas zaatakuje.

- Nie warto frustratów komentować. To temat dla psychoanalityka. Takimi sprawami można się zajmować w kategoriach psychologicznej traumy, którą ten pan odkąd przestał być premierem, przeżywa - skomentował Niesiołowski w "Sygnałach Dnia" w PR1 Polskiego Radia. - Obrażenie Gabonu żartobliwe nie było - powiedział.

Krytyka Kaczyńskiego - niepoważna

Poseł PO uznał krytykę premiera, podejmowaną przez Jarosława Kaczyńskiego, była niepoważna. - Dzięki zabiegom premiera udało się obronić bardzo ważną zasadę działaniu Unii Europejskiej - zasadę wspólnego rynku - i wyeliminować protekcjonizm - stwierdził Niesiołowski.

Gość "Sygnałów Dnia" przyznał jednak, że to właśnie dzięki protekcjonizmowi rząd w Paryżu zdołał uratować francuskie stocznie. W ocenie Niesiołowskiego, u nas się to nie udało, gdyż przez dziesięć lat doszło do ogromnych zaniedbań ze strony kolejnych ekip rządzących. Jak dodał, Polska latami pompowała pieniądze w nierentowne stocznie pieniądze, a Unia cierpliwie to znosiła i w końcu powiedziała dosyć.

PiS marzy, by przeciągnąć ludowców

Odnosząc się do wyborów prezydenckich w Olsztynie, poseł Platformy zapewnił, że ich wyniki nie zagrożą koalicji PO-PSL. Zdaniem Niesiołowskiego, PiS marzy, by przeciągnąć ludowców na swoją stronę. Wyraził jednak przekonanie, że Polskie Stronnictwo Ludowe nadal będzie lojalnym koalicjantem. Wybory w Olsztynie wygrał kandydat PSL Piotr Grzymowicz, wspierany przez PiS.