Boy George skazany na 15 miesięcy więzienia

Gwiazdor muzyki pop Boy George został skazany przez sąd w Londynie na 15 miesięcy więzienia za uwięzienie męskiej prostytutki w swoim mieszkaniu. Muzyk zakuł go w kajdanki i pobił, gdy ten próbował uciec z jego apartamentu.
Sąd uznał George O'Dowda (prawdziwe nazwisko Boya George'a) winnym uwięzienia Auduna Carlsena, Norwega którego poznał przez internet, w swoim londyńskim apartamencie.

Chodzi o głośną sprawę z kwietnia 2007 roku. Muzyk zakuł w kajdanki, a potem pobił za pomocą łańcucha Carlsena, gdy ten próbował uciec z jego mieszkania. Muzyk poznał Norwega, który jest męską prostytutką, przez internet.

47-letni muzyk z zespołu "Culture Club" przyznał się zakucia Norwega, ale nie do pobicia go. Mówił policjantom, że siniaki na jego ciele to wynik jego choroby na AIDS.

Historia konfliktów z prawem byłej ikony popu jest bardzo długa. W 1986 roku został skazany za posiadanie heroiny, w 2005 za posiadanie kokainy, w 2007 za odwołanie koncertu bez powodu, oraz (w innym procesie) za składanie fałszywych zeznań.