Pijani kierowcy

Ponad 2 promile alkoholu miał 53-letni Tadeusz P., który w czwartek spowodował wypadek na krajowej ,,siódemce? w pobliżu Ostródy.
Sprawca, kierowca mitsubishi, na łuku urwał lusterka nadjeżdżającemu z przeciwka suzuki, a następnie zjechał na przeciwny pas. Tam zderzył się czołowo z mercedesem. Pasażerka i dwójka dzieci z mercedesa zostali odwiezieni do szpitala w Ostródzie. Tadeusz P. noc spędził w policyjnym areszcie.

Do wypadku, spowodowanego przez pijanego kierowcę, doszło również na drodze między Morągiem a Miłakowem. 43-letni Marek T. stracił panowanie nad dostawczym volkswagenem i uderzył w drzewo. Ranny został pasażer. Po badaniach alkomatem okazało się, że sprawca miał w organizmie ok. 2 promile alkoholu.

Obydwaj sprawcy odpowiedzą teraz za spowodowanie wypadków pod wpływem alkoholu - grozi im za to do 4,5 roku pozbawienia wolności. Stracą również prawo jazdy.

Kradzione blachy

Edward B. jest podejrzewany o kradzież 20 sztuk blachy z terenu jednego z olsztyńskich firm. Według policji, 37-latek nie poprzestał tylko na tym jednym przestępstwie, dokonanym od 10 do 13 października - później z terenu innego przedsiębiorstwa ukradł dwoje drzwi wraz z ościeżnicami. Łączna wartość kradzieży wynosi prawie 14 tys. zł.

Edward B. usłyszy zarzut kradzieży. Grozi mu za to nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Kłusowanie na rybach

Dwa lata pozbawienia wolności grozi Józefowi K., który nielegalnie łowił ryby w jeziorze Morąg. 59-latek został złapany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy straży rybackiej, którzy od razu wezwali nad jezioro ostródzkich policjantów. Funkcjonariusze doprowadzili sprawcę na komendę, zabezpieczyli też sieci, w których było kilka kilogramów ryb różnych gatunków.