Chcieli 50 tys. zł za kompromitujące zdjęcia

Szantażyści żądali od mężczyzny 50 tysięcy złotych za kompromitujące go zdjęcia. Zagrozili, że jeśli nie dostaną pieniędzy, opublikują fotki w internecie. Okazało się, że sami zaaranżowali spotkanie mężczyzny z kobietą, żeby zrobić zdjęcia.
Do rzeszowskiej policji zgłosił się 37-letni mieszkaniec jednej z podkrośnieńskich miejscowości. Był szantażowany. Poprzedniego dnia spotkał się w restauracji z nieznanym mężczyzną, który pokazał mu jego zdjęcia w intymnej sytuacji z kobietą. Mężczyzna żądał 50 tys. złotych, w przeciwnym razie zagroził opublikowaniem ich w internecie. 37-latek po zastanowieniu, zwrócił się o pomoc do policji.

Policjanci, już następnego dnia wpadli na ślad szantażystów. Zebrali dowody na to, że sytuacja zarejestrowana na zdjęciach była z góry zaaranżowana, a dziewczyna podstawiona. Policjanci zatrzymali dwóch 33-latków. Okazało się, że to krewni szantażowanego.

Zatrzymani przyznali się do żądania okupu. Zostali oddani pod dozór policji i musieli wpłacić po 5 tysięcy złotych kaucji. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Serwis policyjni.pl poleca: Rozstrzelał psy, które zagryzały mu owceWięcej o: