Pobili policjanta, bo zwrócił im uwagę

Gdańscy policjanci zatrzymali trzech meżczyzn, którzy w tramwaju pobili ubranego po cywilnemu policjanta. Chwilę wcześniej mężczyzna zwrócił im uwagę, ponieważ zachowywali się wulgarnie i głośno słuchali muzyki.
Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w tramwaju nr. 13. Policjant jechał akurat do pracy. W pewnym momencie zwrócił uwagę na mężczyznę, który używał wulgranych słów i głośno słuchał muzyki. Funkcjonariusz poprosił go, aby zachowywał się ciszej. To była iskra zapalna. Mężczyzna nie wiedząc, że ma do czynienia ze stróżem prawa, rzucił się na niego wraz z dwoma towarzyszącymi mu kolegami. Policjant został dotkiliwie pobity, napastnicy złamali mu nos.

Gdy tramwaj się zatrzymał, pokrzywdzony wybiegł na zewnątrz i poprosił o wsparcie policjantów z radiowozu, którzy w pobliżu obsługiwali kolizję. Po chwili sprawcy pobicia zostali zatrzymani. 19-letni i 26-letni Gdańszczanin oraz 18-letni mieszkaniec Gniewu byli nietrzeźwi. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Za pobicie grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.