Okradli bank na 6 milionów. Przez internet

Prawie sześć milionów złotych padło łupem złodziei, którzy wykorzystali lukę w bankowości internetowej jednego z banków. W krótkim czasie wykonali ponad 140 przelewów na swoje konta, a bank się nawet nie zorientował.
Nad tą sprawą policjanci pracują już od kilku miesięcy. Bo bank, z uwagi na wyrafinowany sposób działania sprawców, późno odkrył oszustwo i powiadomił policję.

Złodzieje wykorzystali lukę w systemie bankowości internetowej i w krótkim czasie wytransferowali na swoje rachunki około sześciu milionów złotych. Pieniądze były prane poprzez kolejne rachunki aż do wypłaty w gotówce. Tu ślad się urywał.

Policjantom udało się ustalić metodę działania złodziei, a analiza historii rachunków bankowych i historia logowań do banku pozwoliła im namierzyć oszustów. W ręce policji wpadła organizatorka procederu - 53-letnia Eliza S. oraz członek grupy - 55-letni Roman Ch. Oboje usłyszeli już zarzuty oszustwa i wyłudzenia mienia wielkiej wartości, a sąd zdecydował o aresztowaniu kobiety, prokuratura zaś o policyjnym dozorze wobec mężczyzny. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci ustalili, że złodzieje wykonali 143 transakcje na łączną kwotę 5.898.198 złotych. Kwoty pojedynczych operacji wynosiły od 5.000 do 150.000 złotych. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy zdążyli się już wyzbyć większości majątku.

Nadal na wolności pozostaje współorganizator procederu - 52-letni Michał Sułkowski z Poznania. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z wydziałem do walki z przestępczością gospodarczą KSP, tel. 0-22 603-54-04 lub z najbliższą jednostką policji.

Serwis policyjni.pl poleca: Kierowca wyskoczył z jadącego samochodu i uciekał policjantom