Rahm Emanuel pokieruje Białym Domem

Rahm Emanuel - kongresman z Chicago, wielbiciel Wałęsy, często zabierający głos w polskich sprawach - przyjął propozycję prezydenta elekta Baracka Obamy i pokieruje jego administracją.

Sprawdź kim jest Rahm Emanuel i dlaczego partyjni koledzy mówią o nim ''Rahmbo''O tym, że Emanuel najprawdopodobniej obejmie stanowisko "szefa administracji Białego Domu" informował wczoraj z USA specjalny wysłannik portalu Gazeta.pl Marcin Gadziński. - "Nie konstytucyjnie, ale faktycznie jest to drugie najważniejsze stanowisko w państwie. To szef administracji - zawsze za kulisami - decyduje w dużej mierze o tym, czym zajmuje się prezydent, kogo nominuje na najważniejsze urzędy. Jest prawą ręką prezydenta. Prezydent nie ma bliższego doradcy" - pisał Gadziński.

W prawyborach Partii Demokratycznej Emanuel jako doradca był niemal rozrywany przez Hillary Clinton, jako stary i sprawdzony przyjaciel rodziny Clintonów, oraz Baracka Obamę - jako stary przyjaciel z czasów chicagowskich. Często żartował, że co chwila musi się chować pod stół, gdy go szukają Obama i Clinton. W końcu nikogo z nich nie poparł oficjalnie - donosił nasz wysłannik.

Wybory prezydenckie na zdjęciach: Kliknij, by obejrzeć galerię