Uwaga! Kolejne burze na zachodzie Polski

Nad zachodnią i północną Polskę nadciąga front z intensywnymi opadami deszczu i gwałtownymi burzami - ostrzegają meteorolodzy.
W Wielkopolsce pogoda pogorszy się już dziś wieczorem - dowiedziało się Radio Merkury. W nocy opady będą się przemieszczały z południowego zachodu na północny wschód. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu informuje, że orientacyjna wielkość opadów to 15-30 mm, a w czasie burz nawet do 40 mm. Możliwe są podtopienia i uszkodzenia budynków. Uważać powinni również kierowcy - na drogi spadać mogą gałęzie drzew.

Gwałtowna zmiana pogody nastąpi też na Dolnym Śląsku. W nocy w regionie meteorolodzy zapowiadają silne burze i opady deszczu. Do tego ma wiać porywisty wiatr osiągający nawet 70 km na godzinę. Meteorolodzy ostrzegają, że intensywnie padać będzie także w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim.

W czasie burz mogą wystąpić zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych. Uderzenia piorunów mogą spowodować zagrożenie życia.

Zawierucha, która przeszła nad Polska w ubiegły weekend zabiła cztery osoby i spowodowała duże straty materialne, głównie na terenach województwa łódzkiego i śląskiego.